Фурсівська сільрада зріже 830 дерев у Гайку

  • П'ятниця, бер. 01 2019
  • Автор 

27 лютого мешканці Гайка помітили, що невідомі почали масово вирізати дерева. Оскільки ніхто їм нічого не пояснював, а вирізування не виглядало, як санітарна очистка, увечері 28 лютого люди викликали поліцію. 

«Стояло три машині – ЗІЛ, КАМАЗ та маніпулятор. Потім під’їхали ще легкові машини, номера яких ми сфотографували. Слідчий свого імені нам не назвав. Він перевірив частину документів і заявив, що вирубка йде законно. А у п’ятницю ці люди мають у поліцію привезти ще частину документів. Місцевим жителям ніхто ніяких пояснень не надав. Нам лише сказали, що це приватна земля, видана під забудову», - каже Тетяна, мешканка будинку Гайок, 185. За словами мешканців, зрізали вже понад сотню дерев, серед яких здорові стовбури сосни і дуба вивезли у невідомому напрямку, а трухляк залишили на місці. Мешканці порахували, що куб такої деревини коштує близько 8000 грн.

der6 1

1 березня мешканці Гайка вийшли на цю територію, після чого працівники, які вирізали дерева, поїхали звідти. Мешканці знову викликали поліцію і на місці вирубки працювали слідчі. Також приїхав представник Державної екологічної інспекції України, який зазначив, що документи на вирубку дерев не оформлені належним чином, адже не вказано, яка це вирубка: суцільна, санітарна чи прохідна.

Гайок, Комфорт хаус, дерева, Біла Церква, Фурси

Пізніше виявилося, що 11 лютого 2019 року виконком Фурсівської сільської ради, розглянувши звернення Обслуговуючого кооперативу Давно-будівельного кооперативу «Комфорт-Хаус» надав дозвіл Фурсівському житлово -комунальному підприємству на знесення дерев у кількості 830 штук в зоні влаштування доріг загального користування та інших інженерно-технічних мереж відповідно до детального плану території в межах Фурсівської сільської ради, Білоцерківського району, Київської області. «Відновна вартість дерев, вказаних в акті, не нараховується (відповідно до п.6 постанови КМУ 1045 від 01.08.06 р. зі змінами в редакції постанови КМУ №466 від 03.02.03 р.) Заготовлену деревину в ході видалення дерев використати на потреби Фурсівської сільської ради», - йдеться у рішенні виконкому Фурсівської сільради.

Гайок, Комфорт хаус, дерева, Біла Церква, Фурси

«Питання з цією землею почалися ще в 2006 році. Білоцерківська РДА надавала якісь погодження. Я тоді не був депутатом, тому деталі не знаю. Всі питання до РДА. Підписували ці папери і Юрій Савчук, і Віталій Гринчук. Я отримав викопіювання з детального плану територій. Коли його розробляли, я поцікавився, що тут відбувається. Я їх попросив внести в детальний план стадіон. Як я розумію, якщо тут прокладуть об’їзду дорогу шириною 15 м аж до школи №8, то буде зручно і місцевим мешканцям, які наразі ходять по багнюці. Тут по детальному плану планується будувати котеджне містечко. Я хотів би, аби люди зрозуміли, що там де будуть котеджі, дерева ніхто не ріже і не має права, а це під дорогу. Це не олігархи, це державна дорога. Це шикарний проект. Якщо люди не хочуть, щоб будувалося містечко, то це інша історія. А зараз є групка активістів, які не хочуть нічого чути», - розповів Геннадій Прищепчук, депутат Фурсівської сільради.

Гайок, Комфорт хаус, дерева, Біла Церква, Фурси

Засновниками кооперативу «Комфорт-Хаус» є три білоцерківця Владислав Бубнов, Леонід Самойленко та Олена Самойленко. Нам вдалося зв’язатися з керівником дачного кооперативу, який, з його слів, не знав, про те, що на місце подій виїздила екологічна інспекція та слідчі. «Цю земельну ділянку ми придбали під будівництво близько 200 будинків рік чи півтора року тому у приватного власника. Ця земельна ділянка ще з 2006 року у приватній власності. Спершу, перед тим, як будувати будинки, потрібно зробити дорогу, адже так? Ми її будемо робити за кошти членів кооперативу. Для вирізки дерев звернулися до Фурсівської сільської ради за погодженням», - зазначив Валерій Бубнов, керівник «Дачно-будівельного кооперативу «Комфорт-Хаус».

dereva103п

Прочитано 2572 раз
Опубліковано в Події

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

У які виші будуть вступати ваші діти?

Monobank [CPS, API] UA

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео