Увага! Шахраї виманили у білоцерківців 127 тис. грн

  • Четвер, лип. 20 2017
  • Автор 

Останнім часом на території обслуговування Білоцерківського ВП почастішали випадки шахрайств. Зловмисники проявляють неабияку фантазію в гонитві за наживою. Чи не найпоширенішими останнім часом є телефонні шахрайства.

Схема мобільних шахраїв дуже проста: випадковий номер, випадковий абонент, навмання задане запитання, чи є у вас син, або донька, а далі стандартний набір фраз. Все з єдиною метою – заробити на вас гроші. Повірте, зловмисник, здебільшого, не знає про вас абсолютно нічого, ні вашого імені, ні міста, де ви живете, ні, навіть, чи є у вас діти. А ви, підтримуючи телефонну розмову з шахраєм, самі надаєте йому інформацію. Потерпілій особі телефонують на мобільний телефон переважно вночі, щоб важче було зорієнтуватися та перевірити інформацію. Кажуть, що хтось із рідних потрапив до поліції, в ДТП або потребують термінової операції. Звичайно, кожна людина намагається  допомогти своїм рідним і просто забуває про ризик стати жертвою шахраїв. Гроші просять перекинути на картку, мобільний телефон або ж передати водієм, який приїздить на надану потерпілим адресу.

Також шахраї часто представляються представниками банківської установи, повідомляють, що картку заблоковано та просять назвати номер картки та CVV-код. Довірливі громадяни досить часто надають подібну інформацію.

Так лише за останній місяць на території Білоцерківського ВП до ЄРДР було внесено 12 випадків таких телефонних шахрайств, якими білоцерківцям було нанесено збитків на суму  близько 127 тис. грн. та 300 доларів США.

Зокрема 20 червня цього року 84-річній  місцевій мешканці зателефонували шахраї, повідомили що її син потрапив до лікарні, почали вимагати гроші. Після чого до потерпілої  приїхав невідомий на авто з фішкою таксі та забрав передані кошти у сумі 14000 грн.

13 липня цього року 78-річній місцевій мешканці зателефонували невідомі та повідомили, що син з дружиною потрапили в ДТП і потрібні кошти на операцію. Потерпіла віддала зловмисникам 20000 грн.

30 червня невідома особа зателефонувала 61-однорічному білоцерківцю та відрекомендувавшись працівником банківської установи заявила, що банківська картка заблокована та потрібно продиктувати шістнадцять  цифр, які є на картці. З рахунку в подальшому були зняті кошти  у сумі 6350 грн.

«Щоб розпізнати обман, потрібно зв’язатися з рідним інформацію про якого ви отримали, навіть, якщо почули запевнення про його зламаний мобільний апарат, чи про неможливість спілкуватися. Якщо ж зловмисник наказує вам не класти трубку, бо інакше це нашкодить комусь з ваших рідних, спробуйте знайти інший засіб зв’язку і таки зателефонувати. А того, хто вам телефонує, попросіть назвати ім’я вашого рідного, місто в якому він живе, описати його зовнішність і відповісти на запитання особистого характеру. Стовідсотково зловмисник покладе слухавку. Також зателефонуйте на номер 102 і дізнайтеся, чи насправді ваш син, донька чи хтось інший перебуває у відділі поліції, там обов’язково нададуть всю необхідну інформацію.

Також у випадку якщо вам телефонують «з банку» радимо у першу чергу звернутись на гарячу лінію банківської установи клієнтом якої ви є та уточнити, чи дійсно вашу картку заблоковано. В жодному разі не надавайте неперевіреним особам дані своїх банківських карток.» - зазначив керівник слідчого відділу Білоцерківського ВП Олександр Климовський

Білоцерківський відділ поліції

 ГУ Національної поліції в Київській області

Прочитано 4329 раз
Опубліковано в Події

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задовольняє вас робота муніципального транспорту?

так, все добре - 50%
ні, брудні маршрутки, хамство водіїв - 50%
не хочуть возити безкоштовно пільговиків - 0%
я ходжу пішки - 0%

Всього голосів: 4
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео