Перші підсумки розвитку туризму у Білій Церкві

  • Вівторок, лип. 18 2017
  • Автор 

18 липня Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви разом із фондом Василя Хмельницького K.Fund запросили на обговорення попередніх підсумків реалізації Програми розвитку туризму у Білій Церкві на 2016-2017 роки, а також запропонували присутнім висловити пропозиції щодо того, що потрібно зробити до кінця цього року та які побажання будуть до майбутньої Стратегії розвитку туризму до 2025 року.

На початку зустрічі Олександр Крамар, керівник напрямку туризму в Агенції стратегічного розвитку, розповів про те, що вже вдалося зробити, а саме: створити туристичний портал міста, виготовити туристичну карту та буклет, встановити туристичні знаки, виготовити промо-ролик, відкрити туристично-інформаційний центр на базі City Park Hotel. Окрім того, був створений туристичний кластер, який на осінь готує парад повітряних куль. Розпочалася робота над виготовленням бренд-буку міста та мобільного туристичного додатку, а також символу міста.

В рамках роботи над розвитком туризму у Білій Церкві представники кластеру та Агенції стратегічного розвитку відвідали Чигиринщину, провели такі заходи, як квартал проектів, стратегічна панель «Бізнес. Місто. Бренд», стратегічна панель "Розвиток бізнесу у галузі туризму", а також більше 20 засідань фокус-груп, до складу яких входили власники кав’ярень, кафе, ресторанів, готелів, сувенірних крамниць, туристичних агенцій, а також всі ті, хто цікавиться цієї темою.

Також Олександр Крамар розповів про те, за які кошти виготовлялася та чи інша продукція. Зокрема, виготовлення проморолику обійшлося в 50 тис. грн., ці гроші з міського бюджету витрачені в рамках реалізації Програми розвитку туризму на 2016-2017 роки. Замовником виступив відділ культури та туризму, а виконавцем київський підприємець Максим Плітенко. Ролик, за словами Олександра Крамара, був виставлений в соціальну мережу Facebook та отримав близько 40. 000 переглядів та охопив аудиторію у 120 тис. користувачів соцмережі з різних куточків України і зарубіжжя. Ролик транслюватимуть й надалі у мережі ФБ. На виготовлення поліграфічної продукції про місто витрачено 25 800 грн, розробка програми розвитку туризму та її презентація коштували 12 100 грн.

turizm2

Допоки центр міста "прикрашатимуть" бур'яни і недобудови, наплив туристів навряд чи слід очікувати

Також Олександр Крамар оприлюднив кількість відвідувачів основних туристичних об’єктів міста. Так, за 2016 рік парк «Олександрія» відвідало 250 тис. осіб, за першу половину цього року ще немає даних. При цьому представник парку «Олександрія» зауважив, що ці цифри неточні…Київський академічний обласний музично-драматичний театр у минулому році відвідало 124, 9 тис. глядачів, а за півроку 2017 – 66, 8 тис. глядачів. Білоцерківський краєзнавчий музей відвідало 58, 2 тис. осіб минулого року та 33, 5 тис. осіб – цьогоріч. Будинок органної та камерної музики у 2016 році відвідало 24, 1 тис. осіб, а цього року – 13, 5 тис. осіб. Кінотеатр ім. Довженка та парк Шевченка статистику за минулий рік не подавали, а от за цей рік їх відвідало 118, 3 тис. та 57,1 тис. осіб відповідно. Разом всі ці місця у 2016 році відвідало 457, 2 тис. осіб. Звісно, ця статистика аж ніяк не дає відповіді на питання, скільки ж у місто приїздить туристів, адже відвідувати вищеназвані об’єкти можуть і жителі міста. Тому Федір Логвиненко, президент  K.Fund, додав, що нині вивчається можливість підрахунку туристів через операторів стільникового зв’язку, як це пробують робити в Одесі.

Також було озвучено, що за минулий рік Біла Церква отримала 37 тис. грн.. туристичного збору, це ті гроші, які сплачують у міську скарбницю готелі за кожного свого поселенця.

Насамкінець присутні обговорили, яким чином вирішити основну проблему, що не дозволяє повноцінно розвиватися туризму, а саме: приведення до ладу центру міста (Торгової площі, Бруму, площі Шевченка, парку Шевченка тощо), адже без цього жодні карти чи мобільні додатки не примусять туристів чи то з України, чи навіть із закордону приїхати в наше місто і лишитися тут бодай на кілька днів. Також потрібно вирішити питання координації між основними туристичними об’єктами, аби вони могли підказувати туристу, куди ще можна завітати і що побачити у нашому місті, та навіть потрібно вирішувати таке банальне питання, як наявність громадських туалетів, збереження і реконструкція зелених зон, ремонт тротуарів, вуличних меблів тощо. Тож робота в цьому напрямку продовжиться. 

Прочитано 3303 раз
Опубліковано в Події

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задовольняє вас робота муніципального транспорту?

так, все добре - 50%
ні, брудні маршрутки, хамство водіїв - 50%
не хочуть возити безкоштовно пільговиків - 0%
я ходжу пішки - 0%

Всього голосів: 4
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео