Білоцерківці відзначають День вишиванки

  • Четвер, трав. 19 2016
  • Автор 

Сьогодні – День вишиванки. Хтось сприймає це як свято, а хтось – ні. Але з року в рік збільшується число тих, для кого сьогоднішній день є визначальним, як такий, що символізує поступове відродження України. Не в економічному сенсі, а в моральному, глибоко духовному.

Цьогоріч Україна вже вдесяте відзначатиме День вишиванки. Ініціатором свята є молоді чернівчани. У 2006 році  Леся Воронюк, студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича,  запропонувала своїм однокурсникам, які нерідко приходили у вишитих сорочках на заняття, обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Ідея сподобалася й студентам інших курсів. Підтримали її і декілька викладачів. Було обрано третій четвер травня.

Спочатку вишиванки одягнули кілька десяткі встудентів та окремі викладачі факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня. До нього почала долучатися українська діаспора, а також прихильники України по всьому світу.

У Білій Церкві з року в рік також зростає число шанувальників традиційного українського строю. Вже нікого не здивуєш вишитим весільним вбранням чи випускними сукнями і костюмами школярів, оздобленими українським орнаментом.

Сьогодні з ініціативи кількох громадських організацій на площі Шевченка о 17.30 заплановане святкове дійство, приурочене Дню вишиванки. У програмі свята: патріотичні фотосесії, виступи танцювальних колективів, флешмоб у вишиванках. Всі бажаючі зможуть долучитися до святкування.

День вишиванки, Біла Церква, 2016

А представники Білоцерківської міської організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» вже із самісінького ранку зібралися разом біля пам’ятника Тарасу Шевченку аби висловити свою шану Великому Кобзарю і відзначити День вишиванки.

Як наголосив депутат Білоцерківської міської ради, голова Білоцерківської міської організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Геннадій Джегур, для нього особисто, як і для його колег, сьогоднішній день є особливим, оскільки вишиванка для них – не просто данина моді.

День вишиванки, Біла Церква, 2016

 

«Я щасливий від того, що до нас повертаються кращі українські традиції – на свята одягати вишиванку. Це як символ відродженої України, яка поступово піднімається і заявляє про себе на увесь світ, - поділився своїми враженнями Геннадій Васильович. - Разом з тим, коли я одягаю вишиванку, мене охоплює дивне відчуття. Його складно передати словами. Це щось глибоко родинне, сокровенне. Ніби мої предки додають мені сил, аби йти вперед...».

Прочитано 3672 раз
Опубліковано в Події

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи виїздили ви з Білої Церкви під час війни з 24 лютого?

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео