Біла Церква святкує свій 983 рік народження

  • Субота, вер. 12 2015
  • Автор 

12 вересня Біла Церква святкує свій день народження. Нашому місту над Россю виповнилося 983 роки! Для білоцерківців підготовлені цікаві розважальні програми, продаж продуктів бджільництва, народні ремесла. Цьогоріч немає традиційної виставки квітів. Натомість громадська ініціатива «Біла Церква. Завтра» та її автор Костянтин Єфименко організували надзвичайно цікаві розваги для  дорослих та маленьких білоцерківців.

Біла Церква - 983 роки

Традиційно День міста розпочався з урочистого підняття прапора Білої Церкви. До участі в церемонії запросили подружню пару, яка цього року відсвяткувала золотий ювілей свого спільного життя, та молодих наречених.

Біла Церква - 983 роки

 А затим відбулася святкова хода та покладання квітів до пам’ятника засновника місту – Ярославу Мудрому. Там же, на Замковій горі, біля церкви Св. Георгія Побєдоносця відбувся молебень та урочисте відкриття музеєфікованих залишків фундаменту давнього храму.

Біла Церква - 983 роки

«Костянтин Єфименко, будучи великим патріотом Білої Церкви, доклав зусиль і чималих коштів, аби спорудити цей величний храм та музеєфікувати залишки древньої церкви, яка дала назву нашому місту», - сказав на відкритті міський голова Василь Савчук.

 Біла Церква - 983 роки

 Біла Церква - 983 роки

«Сьогодні нашому чудовому місту 983 роки і фундаменту храму теж 983 роки. Це - не випадково. Бо засновник міста – князь Ярослав Мудрий – починав будувати його не з будинків, а з храму. Ми довго радилися з архітекторами і науковцями, де будувати храм. І вирішили відійти від фундаментів, щоб кожен білоцерківець зміг побачити їх, долучитися до історії тисячолітнього міста. За тисячу років у нас викарбувався наш білоцерківський характер. Ми пройшли війни, місто не раз нищили вороги, але ми його відбудовували. Нами керували і поляки, і росіяни, і німці. Але ми вижили і стали такими, якими ми є. У нас своя особлива білоцерківська порода», - сказав на відкритті автор громадської ініціативи «Біла Церква. Завтра» Костянтин Єфименко.

 Біла Церква - 983 роки

Основні розважальні заходи розгорнулися на Торговій площі. Зокрема, громадська ініціатива «Біла Церква. Завтра» організувала для найменших розваги на соломі, аквагрим, курінь логіки, спортивні розваги, катання на коні, гончарний круг, мильні бульбашки, козацьку кухню, лабіринт тощо.

 Біла Церква - 983 роки

 Біла Церква - 983 роки

 Біла Церква - 983 роки

 Біла Церква - 983 роки

Діти не лише розважалися, але й заробляли козацькі гривні, за які потім купували в сувенірній лавців зошити, значки, ручки, віночки і багато чого іншого.

 Біла Церква - 983 роки

Дорослі ж білоцерківці можуть не лише розважитися, але й купити меду, вироби народного промислу, різноманітні смаколики.

З 16 години розпочнеться виступ артистів Київського академічного драматичного театру ім. П. Саксаганського. А о 20:00 – концерт Олега Винника. На завершення Дня міста мешканців Білої Церкви чекає красиво дійство – художня підсвітка храму Св. Георгія Побєдоносця.  

Весь план заходів дивіться ТУТ

Тож зі святом, Біла Церкво!

Прочитано 4605 раз
Опубліковано в Події

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задовольняє вас робота муніципального транспорту?

так, все добре - 50%
ні, брудні маршрутки, хамство водіїв - 50%
не хочуть возити безкоштовно пільговиків - 0%
я ходжу пішки - 0%

Всього голосів: 4
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео