Білоцерківцям розповіли, як можна боротися з проявами корупції

  • Середа, квіт. 29 2015
  • Автор 

28 квітня в Київській обласній Торгово-промисловій палаті відбувся семінар з питань дозвільних та погоджувальних процедур у будівництві, земельних питаннях та питаннях реєстрації права власності . Захід пройшов за особистої ініціативи голови Київської територіальної організації Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Льва Парцхаладзе.

В ньому взяли участь Тарас Лилик, уповноважений представник Київської територіальної організації Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», Наталія Чекомасова, заступник директора департаменту Держархбудінспекції у Київській області, Семен Кривонос, представник головного теруправління юстиції у Київській області та Юрій Савчук, очільник відділу Держземагентства в Білій Церкві. Виступили з вітальним словом заступник міського голови Білої Церкви Геннадій Джегур та голова Білоцерківської райдержадміністрації Вадим Маршалок.

Зокрема, Геннадій Джегур навів цікаву, хоча й вельми неприємну для нас, статистику: «Міжнародна неурядова організація Transparency International щорічно публікує індекс сприйняття корупції. В 2014 році нашій державі присвоїли індекс 2, 6 з 10 можливих. Варто зазначити, що чим вищий бал, тим менше корупції в країні. На жаль, наша держава наближається до критичного нуля. Ще одна міжнародна організація – аудиторська компанія Ernst&Young – також проводила опитування в Україні. І знову Україна за індексом економічних свобод опинилася на 164 місці з 179 країн. Тож саме ініціатива «Стоп Корупції у Київській області» - є тим механізмом, який має допомогти вийти із зони ризику».

Тарас Лилик навів приклад, як на місцях створюються корупційні схеми і як з цим можна боротися. Приміром, поряд з підприємствами-посередниками, які нерідко очолюють родичі керівників управлінь і відділів Держземагентства, Держархбудінспекції, Держреєстру, варто створювати комунальні та державні підприємства, які за плату, трохи вищу від тої, що існує в цих державних структурах, але значно нижчу за приватні фірми, змогли якісно обслуговувати споживачів.

В свою чергу Семен Кривонос розповів про пілотні проекти, спрямовані на подолання корупції в Київській області. Вони реалізуються за двома принципами: екстериторіальність (громадянин може подати документи в будь-яку реєстраційну службу в рамках області, незалежно від місця свого проживання чи розташування нерухомого чи рухомого майна. Приміром, житель Білої Церкви може отримати в спадщину земельну ділянку в Києво-Святошинському районі, не покидаючи території Білої Церкви) та мінімазація контакту між чиновником і заявником ( для цього вводиться правило: одні чиновники беруть документи і видають на їх основі готові рішення громадянам, а інші – виконують ці рішення; це дозволяє забезпечити неупереджений розгляд документів і усуває корупційну складову). Також планується ширше впровадити електронні сервіси, щоб громадянин міг надіслати документи, знайшовши копії необхідних документів на сайті Мінюсту.

IMG 5500

Наталя Чекомасова розповіла про те, як зараз працює інспекція та зупинилась на значенні кожного документу, як-то: повідомлення про початок виконання будівельних робіт, декларація про початок виконання будівельних робіт та декларація про готовність об’єкту до експлуатації. А Юрій Савчук наголосив на тому, що громадяни змогли б собі самі серйозно допомогти, якби знали норми закону щодо того чи іншого питання, яке їм потрібно вирішити, тоді б у чиновників не було можливості маніпулювати термінами та вводити в оману споживачів. Дізнатися, який порядок оформлення документів при будівництві будинку, проходження процедур в Держземагентстві, в Державній архітектурно-будівельній інспекції, ви можете прямо зараз. 

Затим всі присутні могли задати свої питання чи розповісти про свої проблеми. Також всім учасникам семінару роздали інформаційні матеріали про нові можливості та сервіси в сфері державної реєстрації юридичних осіб та ФОП.

Увага! Якщо у вас є труднощі в оформленні документів і ви розумієте, що з вас вимагають хабара, інформуйте про ці факти на телефон гарячої лінії: (044) 578 00 04 (Київ), (0456) 38-08-00 чи (063) 450 01 83 (Біла Церква). Офіс приймальні Партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" в Білій Церкві знаходиться за адресою: вул. О. Гончара 1а\42а

Прочитано 2798 раз
Опубліковано в Події
Теги

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задовольняє вас робота муніципального транспорту?

так, все добре - 50%
ні, брудні маршрутки, хамство водіїв - 50%
не хочуть возити безкоштовно пільговиків - 0%
я ходжу пішки - 0%

Всього голосів: 4
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео