В Білій Церкві стартувала громадська ініціатива «Біла Церква. Завтра»

  • П'ятниця, квіт. 17 2015
  • Автор 

16 квітня відбулася прес-конференція Костянтина Єфименка, керівника благодійного фонду, голови Наглядової ради фармацевтичної компанії «Біофарма».

Костянтин Олексійович презентував громадську ініціативу «Біла Церква. Завтра», головна мета якої - віднайти у кризовому періоді нові можливості, визначити шляхи подальшого розвитку рідного міста. В рамках ініціативи буде розроблена Стратегія розвитку м. Біла Церква на найближчі 20 років. Власне, Костянтин Єфименко є автором цієї ідеї. Він розповів, яким чином реалізовуватиметься ініціатива.

На першому етапі у межах проекту буде створено єдиний інформаційний майданчик для збору ідей та проектів розвитку Білої Церкви. Він включатиме видання міської газети «Біла Церква. Завтра» – білоцерківці, напевне, вже мали нагоду ознайомитися з її першим номером. У планах також створення інтернет-сайту, де всі охочі зможуть висловити власну думку щодо того, яким шляхом має йти Біла Церква. Збиратимуться ідеї білоцерківців, концепції, бачення подальшого розвитку нашого міста. Це може стосуватися будь-яких аспектів: благоустрою, енергозбереження, будівництва, розвитку підприємництва, створення робочих місць, культурних та освітніх заходів, благодійності й соціальної допомоги тощо. Також проект передбачає проведення конференцій, громадських обговорень, соціологічних досліджень та інших заходів. До обговорення запрошуватимуть провідних експертів з інших міст України та зарубіжжя, вивчатиметься світовий досвід щодо можливості впровадити тамтешні вдалі проекти на теренах Білої Церкви.

На другому етапі передбачається вироблення єдиного комплексного плану розвитку міста, його обговорення, проведення дискусій, внесення відповідних коректив та оформлення ідей і концепцій у єдиний документ.

Нарешті, на третьому етапі планується формування міської еліти, майбутніх управлінців Білої Церкви та членів місцевого самоврядування, починаючи з рівня місцевих житлових товариств та місцевих громад і закінчуючи вищими міськими посадами. Третій етап – це втілення напрацьованого плану і переформатування Білої Церкви з колишнього пострадянського міста вмираючої індустрії у територію благополуччя, місто успішних, сучасних мешканців, у гідний супутник столиці України.

Щоб дана ініціатива полягала не лише в інформаційній діяльності, а мала ще й статистичну основу, на замовлення благодійного фонду ДП «Укрпромзовнішекспертиза» провело дослідження економіки Білої Церкви та її потенціалу. У дослідженні вивчено стан справ у промисловості міста, рівень валового регіонального продукту порівняно з іншими регіонами, відтік робочої сили до столиці та її перетікання між різними галузями, рівень безробіття тощо. Експерти порівняли дані 1990-го та 2014-го років і зробили висновки щодо того, як змінилася ситуація і які ресурси місто має сьогодні. Вони також дадуть свої рекомендації щодо найбільш перспективних напрямів розвитку міста. Вивчатиметься досвід інших країн — Польщі, Німеччини та США — зокрема, щодо розподілу бюджету між центром та регіонами, щоб потім застосувати його в наших реаліях. Це також стане базою для подальшої розробки стратегії розвитку Білої Церкви.

За результатами дослідження в середині травня планується проведення конференції із залученням провідних та авторитетних фахівців не лише з Білої Церкви, але й з інших міст України, а також із зарубіжжя.

Прочитано 4229 раз
Опубліковано в Події

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задовольняє вас робота муніципального транспорту?

так, все добре - 50%
ні, брудні маршрутки, хамство водіїв - 50%
не хочуть возити безкоштовно пільговиків - 0%
я ходжу пішки - 0%

Всього голосів: 4
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео