Порядок організації харчування дитини в дошкільному навчальному закладі

  • Середа, лют. 11 2015
  • Автор 

З 1січня 2015 року набрав чинності  Закон України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року№76-VIII, яким внесено зміни до законодавчих актів, у тому числі:

- у  Законі України «Про дошкільну освіту»: 2) частину п’яту статті 35 викладенов такій редакції: «5. Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі у розмірі, що становить не менше 60 відсотків (у міській місцевості) та не менше 40 відсотків (у сільській місцевості) від вартості харчування на день.

Від плати за харчування дитини звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах».

- у статті 2 Закону України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» абзац п’ятий частини другої виключено.

- у Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»:

1) статтю 2 «Визначення категорій зон радіоактивно    забруднених територій»виключено;

6) у статті 30 «Пільги та компенсації потерпілим дітям та їх батькам»:  у частині першій- пункти 1, 3, 5, 6, 8, 12 виключено.

Відповідно до законів України «Про дошкільну освіту» від  11.07.2001 р. № 2628 (зі змінами), «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12. 2014 р. №76-VIII прийнято рішення виконкому Білоцерківської міської ради від 06.01.2015р. №01 «Про вартість харчування вихованців комунальних дошкільних навчальних закладів»:

- з 12 січня 2015 року встановлено   вартість харчування одного вихованця у комунальних дошкільних навчальних закладах 14 грн на день.

- з 01 січня 2015 року встановлено плату для батьків або осіб, які їх замінюють, за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах у розмірі 60% від вартості харчування  на день.

Зазначаємо, що умови звільнення від плати або зменшення розміру плати для батьків за харчування дітей у дошкільному навчальному закладі визначаються наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002р.№ 667 «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах» (зі змінами):

- розмір плати зменшується на 50 відсотків для батьків, у сім'ях яких троє і більше дітей;

- плата з батьків не справляється за харчування дітей у санаторних дошкільних навчальних закладах (групах) для дітей з малими й затухаючими формами туберкульозу, у спеціальних дошкільних навчальних закладах (групах) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, в інших випадках, передбаченихчинним законодавством України;

- від плати за харчування дитини звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах.

Відповідно до пункту 2.5 Порядку звільнення батьків від плати або зменшення розміру плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах проводиться щорічно і може переглядатися протягом року, але не більше одного разу, та запроваджується в місячний термін після подання відповідних документів.

З осіб, які мають право на пільги, але не подали необхідних документів щодо звільнення від плати або зменшення розміру плати, плата справляється в повному обсязі, без урахування пільг.

Пунктом 2.9 Порядку визначено, що батьки сплачують лише за дні відвідування дитиною дошкільного навчального закладу. За дні, у які дитина не відвідувала навчальний заклад ( у разі хвороби, карантину, санаторного лікування, відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, у літній оздоровчий період тощо), плата з батьків не справляється.

У разі несплати батьками за харчування дитини упродовж двох місяців без поважних причин дитина може бути відрахована з навчального закладу, що передбачено пунктом 12 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003р. №305 (із змінами). У такому разі адміністрація навчального закладу зобов’язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.

Ю. Ф. Петрик, начальник управління освіти і науки БМР

P.S. Про порядок організації харчування школярів в 2015 році читайте ТУТ

Прочитано 2625 раз
Опубліковано в Освіта

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео