120 учнів шкіл Білої Церкви вибороли призові місця на міжнародних мовно-літературних конкурсах

  • П'ятниця, груд. 05 2014
  • Автор 

Завершується 2014 рік – період, який увійде в історію нашої держави не лише як час складних випробувань і трагічних подій, а й відзначенням 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка – українського Прометея, Пророка, Апостола, Кобзаря. Цими високими словами ще за життя назвали Тараса Григоровича Шевченка. Але й нині вони звучать не менш піднесено, не менш актуально, не менш справедливо, адже Кобзареве словонаділене величезною животворною силою, здатною відродити дух нації.

З метою виявлення та підтримки творчо обдарованої учнівської і сту­дент­ської мо­­­ло­ді, сприяння розкриттю їхніх літературних талантів, виховання ша­ноб­ливого ставлення до осо­бистості Великого Коб­за­­ря та його твор­чо­го доробку, підне­сення прес­тижу української мови і літератури в листопаді 2014 року управлінням освіти і науки Білоцерківської міської ради було проведено І-ІІ етапи мовно-літературних турнірів –  V Міжнародного мовно-літературного кон­курсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та ХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Мабуть, недаремно обидва конкурси проводяться майже одночасно, адже і Тарас Шевченко, і Петро Яцик усім своїм життям утверджували нескореність українського духу: кріпак-сирота став улюбленим учнем геніального Карла Брюллова і талановитим поетом зі світовим ім’я, а селянський син з України, змушений у 27 років починати життя з чистої сторінки, став на канадській землі мільйонером, сягнув вершин успіху та благополуччя.

Під час урочистого відкриття ХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, що відбулося 9 листопада 2014 року в м. Вінниця, заступник міністра освіти і науки України Павло Полянський зазначив, що п’ятнадцятий конкурс ім. Петра Яцика розпочинається в особливий рік – коли Україна веде війну за незалежність: «Сьогодні українська мова – це не просто один із зв’язуючих ланців, який будує нашу націю; сьогодні українська мова – це мова нескореної нації, яка відстоює свою гідність та незалежність…».

Конкурс ім. П. Яцика в Білій Церкві

У І етапі V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Г.Шевченка взяли участь 1909 учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста, у ІІ етапі – 146 школярів, серед яких 50 стали переможцями і призерами. У І етапі ХV Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика взяли участь 2979 уч­нів загальноосвітніх навчальних закладів міста, у ІІ етапі – 198 школярів, 70 з яких вибороли призові місця.

Творчі роботи школярів розкривали теми, пов’язані, зокрема, з культурою, мораллю, духовними цінностями українського народу, які сприяють об’єднанню, формують почуття патріотизму, оптимізму й віри в щасливе майбуття Української держави, про яку мріяв і писав у своїх творах Тарас Шевченко. У монологічному висловлюванні «Дзвінкоголоса Київщина» школярі висловлювали свою любов до рідного краю, гордість за славне історичне минуле Білої Церкви, захоплювалися обдарованнями своїх земляків.

Нагородження переможців конкурсу ім. П. Яцка в Білій Церкві

4 грудня 2014 року під час літературно-музичної вистави «Шлях до Тараса», подарованої громаді міста Київським академічним обласним музично-драматичним театром імені П.К.Саксаганського, відбулося нагородження переможців і призерів V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Г.Шевченка. Начальник управління освіти і науки Ю.Ф.Петрик зазначив, що плекання талантів дітей – головний обов’язок дорослих, і якщо це робити з душею і від щирого серця, тоді світ дитинства буде барвистим і щасливим, і всі дитячі мрії здійсняться.

Управління освіти та науки БМР

Прочитано 1704 раз
Опубліковано в Освіта

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео