Дистанційне навчання в Білій Церкві

  • Четвер, груд. 04 2014
  • Автор 

Дистанційне навчання на сучасному етапі може розглядатися в двох аспектах: як форма підготовки та перепідготовки спеціалістів певних галузей  та як  один із методів навчання. Звичайно, як форма навчання,   організація ДН  в закладі вимагає  ліцензування й дозволу Міністерства освіти і науки України, проте запровадження його як методу чи засобу навчання  в державі, на жаль,   ніяк не відображається в правовому полі.

Дистанці́йне навча́ння (англ. Distant learning) — новий засіб реалізації процесу навчання, в основу якого покладено використання сучасних інформаційних та телекомунікаційних технологій, що дозволяють навчатись на відстані без безпосереднього, особистого контакту між викладачем і учнем.

Дистанційне навчання – це індивідуалізований процес передання і засвоєння знань, умінь, навичок і способів пізнавальної діяльності людини, який відбувається за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників навчання у спеціалізованому середовищі, яке створене на основі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій.

В Україні  досить багато ентузіастів, які намагаються  щось зробити, й безумовно багато роблять у цьому напрямку. Серед них і вчителі Білої Церкви.

В системі загальної середньої освіти  міста функціонує 2 центри дистанційного навчання на базі спеціалізованої школи № 12 з поглибленим вивченням інформаційних технологій та спеціалізованої природничо-математичної школи № 16 ім. М.О.Кириленка; 100% учителів ЗНЗ, 69,5 % працівників ДНЗ, 100% працівників НМЦ пройшли навчання на курсах курси «Інтел. Навчання для майбутнього». В кожній школі підготовлені т’ютори з цієї програми, а також  2 т’ютори дистанційного навчання. В кожному загальноосвітньому, позашкільному та дошкільному закладі створено й ефективно функціонує сайт закладу. Учителями міста  розроблені й розміщені в  інформаційно-освітньому середовищі електронні освітні ресурси, методична скарбничка БЦВікі налічує майже  3500 матеріалів передового педагогічного досвіду. 

Протягом останніх 3 років  членами творчих груп із розроблення електронних навчально-методичних комплексів для учнів були близько 180 педагогів міста, членами творчих груп зі створення предметних дистанційних курсів  для учнів влітку 2014 року стали 77 педагогів. Наші учителі стали авторами  дистанційних курси з математики, хімії, світової літератури, української та іноземних мов, історії, географії та інших предметів.

З метою підготовки навчальних закладів до ситуації, в якій учасники навчально-виховного процесу не зможуть відвідувати заклади освіти через погодні умови, порушення температурного режиму, вимушені канікули чи карантин,  науково-методичним центром управління освіти і науки Білоцерківської міської ради пророблена певна робота для забезпечення продовження навчання та отримання учнями якісної освіти через організацію дистанційного навчання.

До 1 вересня 2014 року на  власному сайті кожним загальноосвітнім навчальним закладом міста створена й протягом року підтримується сторінка «Дистанційне навчання», де вчителі розміщують матеріали для навчання учнів.

Науково-методичним центром на своєму сайті створено  та постійно підтримується функціонування спеціального розділу «Дистанційне навчання», за наповнення контентом якого відповідають спеціальні творчі групи вчителів при кожному міському методичному об’єднанні. Консультування, технічну та методичну підтримку дистанційного навчання  учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста здійснює НМЦ.

Педагоги міста вміють налагоджувати комунікації за допомогою сервісів Google (Gmail, Calendar, Google+, Drive, Sites): встановлювати зворотній зв’язок з учнями,  створювати контактні групи, працювати у групових чатах, обмінюватись повідомленнями, подіями, спільно редагувати аркуші таблиці у “відкритому класі”, слайди в презентації.

Учителі закладів освіти розробили та підготували на сайтах для дистанційних курсів детальні програми, реєстраційні форми, календарі, наповнили сторінки матеріалами навчальних занять та інтерактивними вправами. Робота, проведена в цьому напрямку,  передбачає  забезпечення  готовності педагогів до впровадження методу дистанційного навчання школярів у місті.

Педагогічні працівники розробили завдання для дистанційного навчання учнів, створили web-сторінки  з різних предметів,на яких  викладається відповідний контент. Передбачається, що учні, працюючи вдома, використовують підключення до мережі Інтернет, переходять до Веб-сторінки навчального закладу й отримують потрібні матеріали для навчання або посилання на окремі сайти педагогів з різних предметів. Учителі  організовують зворотний зв’язок з учнями, відповідають на запитання, перевіряють правильність виконання завдань та відповіді. Все це дає підстави вважати, що рівень  кадрової підготовки достатній для ефективного запровадження дистанційного навчання в місті.

Є, звичайно ж, і певні проблеми в організації дистанційного навчання: не всі учні мають комп’ютери  вдома,  не у всіх, навіть при наявності техніки,  є підключення до мережі Інтернет. Та й не можна дистанційним навчанням охопити 100% учнів, врахувати психологічні та вікові особливості,    залучити до такого виду навчання учнів школи І ступеня тощо.   Проте  управління освіти і науки працює над пошуком шляхів вирішенням проблеми організації навчання  в особливих умовах. 

Управління освіти та науки БМР

 

Прочитано 2136 раз
Опубліковано в Освіта

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео