Освітній процес у школах має початися 1 вересня, у вишах - 15 серпня

  • Понеділок, черв. 27 2022
  • Автор 

Кабінет міністрів рекомендує розпочати навчальний рік у школах із 1 вересня, в університетах — з 15 серпня (за винятком молодших курсів). 

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Він зазначив, що безпекова ситуація в Україні зараз різна, тому на прифронтових територіях повернутися до очного навчання неможливо: там продовжиться онлайн-формат. Так само буде й на окупованих територіях.

За словами Шмигаля, місцева влада має пропрацювати весь організаційний процес і очної, і змішаної форми навчання. Водночас Міністерству освіти і науки, Міністерству розвитку громад і територій, Міністерству внутрішніх справ та військово-цивільним адміністраціям доручили забезпечити довезення дітей до шкіл, а також безпеку в закладах освіти.

Крім того, органи місцевого самоврядування повинні організувати регулярні навчання з евакуації учнів до сховищ та уроки безпеки. Шмигаль каже, що у сховищах повинні бути всі умови для перебування та навчання, а в кожному освітньому закладі — тривожна кнопка.

Раніше Верховна Рада внесла зміни до закону про освіту, який дозволяє починати навчання у школах, закладах технічної, професійної освіти, університетах не лише 1 вересня. Проте у МОН очікують, що навчальний рік у закладах середньої освіти розпочнеться саме 1 вересня.

Під час повітряних тривог уроки та заняття в закладах освіти перериватимуть і далі за можливості продовжуватимуть їх в укриттях.

Міністр освіти Сергій Шкарлет повідомляв, що з України через війну виїхали приблизно 26 тисяч педагогів, а також 651 тисяча дітей шкільного віку. Проте у Міносвіти кажуть, що вчителі з тих областей, де відновиться офлайн-навчання, повинні повернутись на роботу.

Крім того, в Україні пошкоджені 830 закладів середньої освіти. За словами Шкарлета, учителів та дітей мають перевести у найближчу вцілілу школу.

Прочитано 585 раз
Опубліковано в Освіта

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео