Юрій Петрик: «Безпека дітей понад усе»

  • Понеділок, трав. 23 2022
  • Автор 

Третій рік поспіль освітня галузь в Україні переживає не найкращі часи. Якщо у попередні два роки доводилося організовувати навчання під час епідемії коронавірусу, то цього року додалася ще й війна. Яким буде свято останнього дзвоника, чи відкриють дитсадки та як допомагають освітяни військовим, розповів начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Юрій Петрик.

Юрію Федоровичу, коли планується завершення навчального року?

Ще на початку цього навчального року колегією управління освіти і науки БМР разом з директорами шкіл було прийняте рішення закінчити навчальний рік 27 травня. Після 24 лютого ми думали над тим, чи варто продовжувати навчальний рік чи ні. Звісно, дещо в якості знань через війну ми втратили, але завдяки організації дистанційного навчання та ущільнення навчального матеріалу всі освітні програми виконуються. Відтак немає сенсу продовжувати навчання. Свято останнього дзвоника відбудеться 27 травня, яке ми плануємо проводити онлайн. Адже не можна скупчувати велику кількість дітей біля шкіл. В Україні потужно обстрілюють території закладів освіти і Біла Церква не може бути виключенням у цій ситуації.

Напевно, ситуація з коронавірусом допомогла підготуватися до онлайн-навчання і в умовах війни?

Так, з’явилися методики, платформи для організації дистанційного навчання, збільшилася кількість комп’ютерної техніки як в закладах освіти, так і вдома. Учителям дозволили користуватися шкільним ноутбуками для проведення навчання вдома. У мене, звичайно, немає мірила, щоб наразі оцінити, які знання отримали діти, адже ми зараз не робимо ні контрольних робіт, ні будь-якого моніторингу. На жаль, значна частина дітей не виходила на заняття, під час повітряної тривоги доводилося переривали освітній процес, щоб сховатися в укриття. Це, звісно, змушувало дітей самостійно допрацьовувати ту чи іншу тему. Позиція управління освіти і науки та моя особисто полягала в тому, щоб вчителі надавали максимальну кількість консультацій учням, проводили персональні заняття. Чи усюди це спрацювало? Десь – так, а десь – ні. Тому, звичайно, це вплинуло на якість знань. З іншого боку я закликав, закликаю і буду закликати учнів та їхніх батьків старатися отримати максимально глибокі знання, адже нам ще треба відбудовувати державу.

perem

Навіть за таких умов у нас є переможці олімпіад!

Традиційно Біла Церква своїх позицій не втрачає. Робота з обдарованою молоддю проводиться і на рівні Малої академії наук, і на рівні шкільних секцій, міського, обласного відділення. Проводилися онлайн-семінари з підготовки учнів до олімпіад, також науковці наших вишів працюють з учнями, тому в нас дійсно гідний результат. Так, 43 юних науковці стали переможцями ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2021/2022 навчальному році. З них 23 учнів ввійшли до складу команди Київщини для участі в заключному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

Як відбуватиметься процес набору дітей до першого класу в умовах війни?

Процес набору дітей до перших класів уже перебуває на завершальній стадії, тому що в минулому році приймалося рішення про закріплення територій за закладами освіти, яке гарантує першочергове право зарахування дітей саме з найближчих до школи місць проживання. Станом на 31 травня процес набору учнів має завершитися. 1 червня директори шкіл мають видати наказ про зарахування дітей до перших класів. Зрозуміло, що і тут війна внесла корективи. Адже із початково заявлених дітей частина виїхала за кордон з батьками, частина перебуває за межами Білоцерківської міської територіальної громади і підтверджень їхніх намірів привести дітей до наших шкіл 1 вересня поки що немає. Тому процес набору майбутніх учнів ще триває. Поділ дітей на класи і призначення класного керівника відбувається у кінці серпня. Звісно, якщо буде мир на нашій території.

А як діти переселенців зараз навчаються?

У Білій Церкві сьогодні є 1875 дітей ВПО віком від 0 до 18 років, з них у наших закладах отримують навчання 147 дітей. Річ у тім, що законом дозволено цим дітям отримувати знання як у тій громаді, де вони фактично проживають, так і у своїй громаді, адже заняття всюди проходить онлайн. Коли особа прибуває в нашу територіальну громаду, то звертається в соціальну службу, де їй пропонують перелік шкіл, що територіально найближче знаходяться до місця тимчасового проживання. Так само ВПО можуть звернутися до школи з проханням зарахувати дитину до першого класу.

На цей рік планувалося розпочати з 1 вересня навчання уже в школах з новим статусом – гімназіях та ліцеях. Чи не змінилися плани через війну?

Ні. Навпаки, нас спонукають, щоб ми до 1 вересня прийняли статути усіх закладів освіти у новій редакції. Тому до війни ми провели бесіди з керівниками навчальних закладів, де вони висловили свої пропозиції про майбутню долю шкіл, аналізували можливості початкової та старшої ланки, особливості мікрорайону, наповненість класів, профілізацію. Тож уже всі керівники закладів освіти готують статути, щоб їх затвердити на сесії міської ради наприкінці липня. Батьки також знають, якою буде школа – гімназією чи ліцеєм. З ними це питання вже було обговорено.

Чи плануєте відкривати садочки?

У воєнний час таке рішення має право приймати голова військово-цивільної адміністрації за зверненням міських голів чи голів територіальних громад. Перш за все треба продумати про безпеку дітей. На Київщині в населених пунктах сільської місцевості такі рішення приймати легше, адже там менша загроза ракетних чи бомбових ударів. Наше місто є військовим, тут багато стратегічним об’єктів. Чи можемо ми бути певні, що не піддамося обстрілам знову? Звісно, ні! Нянька та вихователька під час денного сну, якщо пролунає тривога, мусять дошкільнят розбудити, вдягнути і вивести з приміщення. У нас немає бомбосховищ, лише підвали. Як вони складуться, якщо туди втрапить ракета? Це велика відповідальність. Батьки мають подумати про безпеку дітей, яку наразі ми не можемо гарантувати їхнім дітям. Наскільки мені відомо громад на Київщині, де прийняли рішення про відкриття садочків, небагато. Так, у Білоцерківському районі відкрито тільки три садочки у селах.

dopomogaf

Як зараз освітяни допомагають фронту?

Кожен освітній заклад працює як мурашник, бо мають таку позицію, що краще допомагати зараз нашим захисникам, ніж потім, не дай боже, працювати на окупанта. Почалося це не зараз, а вісім років тому різними благодійними акціями до свят, а сьогодні набуло особливого масштабу. Не може сьогодні держава все забезпечити для фронту. Ми ж не кажемо про озброєння. Але ж є маса інших потреб: засоби гігієни, продукти харчування, автомобілі, тепловізори, металошукачі тощо. Але найголовніше, і це найбільше цінується нашими військовими, – це моральна підтримка. Хлопці дитячі малюнки просять показати у першу чергу. Дитячі поробки, вірші, малюнки дають найбільший емоційний заряд для військових. Ми не лінуємося і допомагає армії від усього серця. 

Прочитано 2171 раз
Опубліковано в Освіта

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео