Уперше інституційні аудити в Україні було проведено у школах Броварського району

  • Понеділок, трав. 02 2022
  • Автор 

Цими днями начальники відділів / управлінь освіти, директори закладів загальної середньої освіти Броварського району взяли участь у засіданні круглого столу«Тенденції якості освітньої діяльності закладів загальної середньої освіти (за результатами проведення інституційних аудитів)».

Захід ініціювали та провели управління Державної служби якості освіти у Київській області спільно з Державною службою якості освіти України.

Начальник управління Державної служби якості освіти у Київській області Лілія Кревська зазначила: «У 2021 році у Київській області відбулося п’ять інституційних аудитів. Маємо перші успішні практики виконання рекомендацій щодо підвищення якості освітньої діяльності у школах, де відбувся інституційний аудит. В основному це стосувалося поліпшення освітнього середовища та управлінської діяльності».

У ході презентації аналітичного звіту за результатами інституційних аудитів директор департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України Юрій Вергун акцентував увагу на тому, що батьківщиною інституційного аудиту в Україні стала Київська область. «У 2019 році у двох школах Броварського району: Літківському навчально-виховному об'єднанні ім. М.П. Стельмаха та Княжицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів ми з освітніми експертами апробували процедуру та інструментарій проведення інституційного аудиту, – розповів Юрій Валерійович. – Цей інструмент дав можливість керівникам шкіл та їх засновникам отримати відповіді на багато питань».

Також директор департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України звернув увагу на впровадження інформаційно-аналітичної системи EvaluEd, яка має на меті автоматизацію більшості процесів підготовки й проведення інституційних аудитів та самооцінювання закладів освіти.

Заступник начальника відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Київській області Ольга Грузинська окреслила результати проведених інституційних аудитів у Київській області.

Своїм досвідом поділилися директори шкіл, де відбувся інституційний аудит минулого року.

Директор Шкарівського опорного ліцею-гімназії Білоцерківської міської ради Олег Крутаков сказав: «Мені пощастило приймати експертну команду і бути експертом в іншому навчальному закладі, побачити цей процес із двох сторін. Обидві команди були налаштовані на пошук позитивних моментів у закладі. Цей процес об’єднував нас. Коли ти відчуваєш підтримку, така робота дає можливість віднайти ресурс у собі. Я не відчував допомогу, «яку старший дає меншому», я відчував підтримку. Допомога і підтримка – це різні речі для мене. Те, що робить Державна служба якості освіти – це дуже важливо для адміністрації і вчителів, де відбувається інституційний аудит».

А директорка Тетіївського ліцею №2 Тетіївської міської ради Білоцерківського району Валентина Колосовська зазначила: «Відкритість, прозорість процедури, доброзичливість, толерантність, компетентність освітніх експертів, які переступили поріг школи, розвіяли хвилювання. Виникло переконання, що до нас завітали не перевіряючі, а партнери. Інституційний аудит – це є поштовх до руху вперед, підвищення та вдосконалення якості освітньої діяльності».

Нагадаємо, що інституційний аудит – це зовнішнє оцінювання роботи школи, під час якого незалежні експерти оцінюють освітні і управлінські процеси та дотримання закладом освіти вимог законодавства. Аудит – це нова для України процедура вивчення освітньої діяльності школи, яка прийшла на зміну державній атестації шкіл.

Управління Державної служби якості освіти у Київській області

Прочитано 220 раз
Опубліковано в Освіта

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео