Якісна освіта – щасливі діти!

  • Вівторок, лист. 02 2021
  • Автор 

Державна служба якості освіти України – це центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері освіти, зокрема з питань забезпечення якості освіти та якості освітньої діяльності, здійснення державного нагляду (контролю) за закладами освіти щодо дотримання ними законодавства.

Голова Державної служби якості освіти України – Руслан Гурак. У кожній області є територіальний підрозділ. Управління Державної служби якості освіти у Київській області очолює Лілія Кревська.

Щоб людина і країна були успішні, має бути якісна освіта, спрямована на розвиток здібностей, талантів учнів.

Якісна школа – результат спільних зусиль усіх учасників освітнього процесу – засновника, який забезпечує ресурсами, директора – лідера колективу, вчителів, які професійно зростають, щоб давати якісну освіту, мотивованих учнів та батьків, які беруть участь у розвитку закладу освіти.

Лише спільні зусилля, синергія дадуть гарний результат.Управління Державної служби якості освіти у Київській області прагне працювати з кожним закладом освіти та допомагати зростати.

Управління Державної служби якості освіти у Київській області опікується питанням дотримання якості освіти та освітніх стандартів у дошкільній, загальній середній, позашкільній, фаховій передвищійосвіті. Здійснює державний нагляд (контроль), як заклади освіти дотримуються вимог законодавства про освіту. Видає розпорядження щодо усунення порушень вимог законодавства про освіту. Вивчає професійний досвід педагогічних працівників — учасників сертифікації. Надає рекомендації, як удосконалити внутрішню систему забезпечення якості освіти у закладах освіти. Контролює ведення обліку дітей шкільного віку, який здійснюється місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Проводить інституційний аудит закладів освіти.

Інституційний аудит – це зовнішнє оцінювання роботи школи, під час якого незалежні експерти оцінюють освітні та управлінські процеси, дотримання закладом освіти вимог законодавства.

Аудит є новою для України процедурою вивчення освітньої діяльності школи, яка прийшла на зміну атестації шкіл.

Інституційний аудит покликаний допомогти закладам освіти стати більш якісними і в подальшому сформувати та підтримувати культуру якості освіти, що базується на прозорості, інноваційності та партнерстві учасників освітнього процесу. Інституційний аудит покликаний не карати, а підтримати заклади освіти та показати їм як стати кращими.

На допомогу директорам Державна служба якості освіти України розробила збірку порад «Абетка для директора».

Друге оновлене видання«Абетка для директора» доповнене практичним досвідом директорів шкіл, які зробили перші кроки у розбудові внутрішньої системи забезпечення якості освіти, а також враховує зміни у законодавстві та результати інституційних аудитів, проведених Державною службою якості освіти протягом 2020-2021 років.

У збірці порад описано прості та дієві інструменти, щоб визначити:найкращі складові освітнього середовища закладу освіти та ті, які потребують покращення;що в роботі педагогів заслуговує підтримки, а що варто вдосконалити;чи справедливо заклад освіти оцінює навчальні здобутки учнів і як зробити оцінювання більш ефективним;наскільки управлінські процеси в закладі сприяють досягненню мети облаштувати дружнє до дітей і ефективне шкільне життя та забезпечити високу якість освіти.

Абетка допоможе директорові школи визначити сильні та слабкі сторони закладу освіти за результатами самооцінювання і зрозуміти, над чим першочергово попрацювати, підкаже, як розробити власну стратегію розвитку і досягти поставлених цілей.

Управління Державної служби якості освіти у Київській області прагне налагодити тісну співпрацю з кожною громадою, адже ми відкриті до співпраці ми ваші партнери, союзники, завжди готові прийти на допомогу.

Прочитано 359 раз
Опубліковано в Освіта

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео