Білоцерківський професійний ліцей отримає субвенцію на облаштування навчально-практичного центру

  • Понеділок, серп. 09 2021
  • Автор 

Конкурсна комісія МОН відібрала 62 заклади професійної освіти, які цьогоріч отримають кошти на облаштування нових або дооснащення раніше створених навчально-практичних центрів. Перелік закладів та обсяг фінансування майбутніх центрів визначено наказомМіністерства освіти і науки № 846, який сьогодні, 27 липня 2021 року, опубліковано на сайті відомства. Серед них є й білоцерківських заклад.

“Цього року надійшло багато заявок для створення центрів за технологічно складними професіями. Йдеться, наприклад, про верстатників широкого профілю, електрогазозварників, токарів, електромонтажників. Ми безсумнівно підтримали їх, адже частина цих професій є гостро затребуваною на ринку праці. Разом з тим, традиційно, популярною лишилася сфера послуг. Частина поданих заявок буде профінансована за професією кухаря, кондитера, швачки та інших. За цими професіями навчається переважна більшість учнів”, – зазначив заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

Він також пояснив, що МОН вже розпочало підготовку проекту розпорядження Кабінету Міністрів України, яке дозволить розподілити субвенцію у розмірі 150 млн грн між визначеними областями. Оскільки створення навчально-практичних центрів відбувається на умовах співфінансування, частину коштів від загальної вартості центрів мають покрити місцеві бюджети, заклади освіти або інші соціальні партнери.

Відповідно до наказу, найбільше коштів на створення центрів отримають Дніпропетровська та Львівська області – по 5 закладів у кожній. Важливо зауважити, що ці регіони мають найбільші мережі закладів профосвіти. Так, на Дніпропетровщині працює 58 профтехів, а на Львівщині – 55.

Загалом до переліку закладів, які отримають підтримку на створення центру, увійшли профтехи з усіх регіонів країни. Планується створення 55 нових центрів та дооснащення 7 вже існуючих.

У Білій Церкві субвенцію від держави отримає ДПТНЗ «Білоцерківський професійний ліцей» для створення навчального центру, де студенти зможуть здобувати професії: «слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики (електроніка)», «радіомеханік з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури», «оператор з обробки інформації та програмного забезпечення». Вартість такого центру - 2, 744 млн грн. Держава виділить - 1, 921 млн грн.

Урядовий портал

Прочитано 1232 раз
Опубліковано в Освіта

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео