У школі №5 – катастрофічна ситуація

  • Вівторок, лип. 13 2021
  • Автор 

У Білій Церкві, як відомо, є тренд на мурування алей. І навіть їх «перемурування», як це відбувається цього року біля знаку Like, що біля готелю «Кларк». А от на ремонт шкіл коштів хронічно не вистачає.

Це ще раз підтверджує виступ директор школа №5 Ольги Садаєвої на засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, соціального захисту, науки, спорту, культури, мови, молоді, прав національних меншин, міжнародного співробітництва, інформаційної політики, що відбулося 12 липня 2021 року.

Щоправда, пані Садаєвій її ж колега, голова комісії, депутат міськради Борис Смуток чогось не хотів давати слово. «Ольга Іванівна, я не знаю…Якщо ми цей прецедент зробимо, то ми кожен день тут…на кожній сесії прийдуть десятки людей», - почав заперечувати пан Смуток. Можливо, він просто не хотів засмучувати зайвий раз міського голову Геннадія Дикого, з яким разом балотувався на вибори від однієї партії «За майбутнє».

Проте про невтішне майбутнє, якщо звісно влада не буде вживати заходів, конкретно 5 школи таки довелося послухати. Адже інші члени комісії Ольга Нагорна та Анатолій Плєшаков наполягали на тому, щоб пані Садаєва таки виступила. На жаль, виступала вона без мікрофона, тому чути не дуже добре. Оператори відеозапису на це ніяк не зреагували.

«Я зверталася до міського голови, адже засновником школи є міська рада декілька років підряд. Юрій Федорович про це знає. Але чомусь, коли йде розподіл фінансування, 5 школу оминають. У нас катастрофічна ситуація. У 1998 році школа горіла, а на протипожежну сигналізацію навіть проєкту немає. Наша школа менша, ніж школи на Леваневського, а отже менше було затрат. Але там всі школи забезпечені протипожежною сигналізацію. А я скільки років звертаюся і все марно. Далі. Зірвали асфальт. Хоч би його чимось засипали. Минулого року зробили проєкт ремонту подвір’я і так все лишилося. Через відсутність вентиляції цвіллю покрилися стіни у спортивному залі. От чому я звертаюся», - сказала Ольга Садаєва.

«По кожному пункту бюджетний запит зроблено. Що я ще мав зробити як начальник управління? У цьому бюджетному запиті є всі проблемні питання усіх закладів освіти, у тому числі і 5 школи. Сьогодні 28 шкіл, садочків та закладів позашкілля перебувають за подання ДСНС у судах і по 16 вже прийняті позовні рішення про призупинення експлуатації. По цим закладам освіти і виділялися кошти. На цей момент є два заклади, по яким є рішення суду, але на них ще не виділені кошти. А закладів, по яким судові рішення ще не набрали законної сили, 12. Тому управління освіти буде просити кошти на ці роботи. Всього у місті освітніх об’єктів – 75, лише у 12-13 зроблена протипожежна сигналізація», - відповів Юрій Петрик.

Ось така ситуація є істинним обличчям міського голови Геннадія Дикого та його підлеглих, які на догоду не надто мислячим містянам кладуть алеї замість того, щоб робити комфортні та безпечні умови для їхніх же дітей шкільного віку. Адже кошти в бюджеті міста є! Лише на початку року у бюджеті закладено 50 млн грн на алеї, тротуари і сквери!

Прочитано 1108 раз
Опубліковано в Освіта

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео