Білоцерківські учні розпочали навчальний рік 2020-2021

  • Вівторок, вер. 01 2020
  • Автор 

1 вересня вся учнівська, освітянська та батьківська спільнота святкує День знань. Цього року білоцеркіські школи самостійно вирішували, робити їм першовересневі лінійки чи ні. Хтось робив лише для 1 та 11 класів, хтось - для всіх, а в деяких школах взагалі відмовилися від такого урочистого заходу в зв'язку з карантином. Як це було - дивіться на фото. 

Білоцерківська гімназія №2, перше вересня 2020

Загалом перший дзвоник продзвенів для 20 802 білоцерківських учнів, без урахування відвідувачів вечірніх шкіл. Уперше він покликав за парти 2066 першокласників, а востання пролунав для 1107 випускників 11 класів. Також цього року навчання розпочали 1777 дев'ятикласників. До речі, як зазначив у своєму пості на Facebook начальник освіти і науки БМР Юрій Петрик, саме цьогорічні першокласники святкуватимуть свій випускний вечір у рік тисячоліття нашого древнього міста Юр'єва.

Білоцерківська гімназія №2, перше вересня 2020

Цей навчальний рік розпочнеться з новими умовами роботи. Напередодні управління освіти і науки БМР озвучило ці правила:

Отже, з 1 вересня школи всіх карантинних зон, окрім «червоної», запрацювали у звичайному режимі.

Білоцерківська гімназія №2, перше вересня 2020

У школах Білої Церкви необхідно дотримуватися соціального дистанціювання і правил гігієни, педагогам варто спілкуватися із батьками переважно дистанційно, а учням із захворюваннями дихальної та імунної систем рекомендовано вчитися дистанційно або на екстернаті.

Білоцерківська гімназія №2, перше вересня 2020

Щоб створити умови для дистанціювання, рекомендовано: відкрити декілька входів до будівлі; збільшити відстань між партами; використовувати розмітку на підлозі для організованого руху коридорами; виокремити зони переміщення для різних вікових категорій учнів; використовувати великі приміщення – зокрема актові зали, рекреації, коридори, адаптовані для потреб навчання; за сприятливих погодних умов проводити заняття на відкритому повітрі; встановити гнучкий графік початку занять для різних категорій учнів. Для мінімізації пересування учнів у приміщеннях закладу окремі навчальні кабінети закріплені за класами. Під час уроків учителі будуть обирати види діяльності, які мінімізують безпосередній фізичний контакт між учнями.

Вхід до приміщень навчального закладу дозволено за наявності маски або респіратора. Водночас на уроках маски не є обов’язковими.

ЗОШ №7, перше вересня 2020

Управлінням освіти і науки Білоцерківської міської ради, адміністраціями закладів освіти був зроблений акцент саме на забезпеченні рекомендацій головного державного санітарного лікаря щодо протиепідемічних заходів у закладах освіти, зокрема:

- усі заклади освіти міста Біла Церква необхідними засобами захисту та дезінфекції забезпечені як мінімум на 4 місяці (вчасно закуплені дезінфікуючі засоби для обробки рук,обробки поверхонь, захисні щитки, безконтактні термометри тощо);

- рекомендовані умови для дистанціювання створені, що підтверджується результатами огляду готовності до нового навчального року;

- закладами розробляються відповідні алгоритми роботи в умовах «жовтого», «помаранчевого» та «червоного» рівнів безпеки.

ЗОШ №7, перше вересня 2020

Правила для учнів і проведення уроків передбачають:

  • термометрія для школярів не є обов’язковою, але їх повинні опитувати про самопочуття та наявність симптомів ГРВІ;
  • у разі виявлення симптомів дитину мають ізолювати в спеціально відведеному для цього приміщенні школи та негайно повідомити батьків;
  • батьки учнів, які приводять дітей до школи, мають бути в масках;
  • після кожного заняття/уроку провітрювати клас необхідно щонайменше 10 хвилин.

Також заклади матимуть можливість запроваджувати гнучку структуру навчального року – передбачена зміна термінів канікул, початку і завершення семестрів з урахуванням епідеміологічної ситуації.

ЗОШ №7, перше вересня 2020

На початку нового навчального року учителі з’ясовуватимуть рівень опанування навчального матеріалу, який учні вивчали дистанційно наприкінці навчального року 2019/2020, і визначатимуть необхідність повторно вивчати цей матеріал. Спілкування педагогів із батьками здійснюватиметься переважно дистанційно за допомогою доступних засобів зв’язку.

Триває робота над тим, щоб дистанційна освіта відповідала реальним потребам і можливостям учнів та педагогів. Це стосується організації освітнього процесу, розвитку вчителів і, найголовніше, технічних можливостей учнів та педагогів.

ЗОШ №7, перше вересня 2020

У разі «червоного» рівня небезпеки відвідування закладів освіти здобувачами заборонено, отже освітній процес відбувається дистанційно. Рішення щодо особливостей організації освітнього процесу в закладах освіти в умовах «зеленого», «жовтого» та «помаранчевого» рівнів небезпеки ухвалюватиме педагогічна рада закладу з урахуванням тимчасових рекомендацій головного державного санітарного лікаря щодо протиепідемічних заходів у закладах освіти.

МОЗ 1

Робота груп продовженого дня та позашкілля буде організована з урахуванням тимчасових рекомендацій головного державного санітарного лікаря.

Прочитано 1635 раз
Опубліковано в Освіта
Теги

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео