Які школи будуть у Білій Церкві після впровадження реформи?

  • Четвер, лист. 28 2019
  • Автор 

Депутати БМР звернулися до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо окремих питань реформування освітньої галузі України з проханням відтермінування до 2027 року переоформлення установчих документів закладів освіти шляхом пониження ступеня з І-ІІІ на І-ІІ, ІІ-ІІІ з метою приведення їх у відповідність до ЗУ «Про освіту», оскільки саме 1 вересня 2027 року вступатимуть до 10 класів академічних ліцеїв для здобуття профільної загальної середньої освіти учні, які почали навчатися за концепцією «Нової української школи» з 1 вересня 2018 року. Також пропонується внести зміни до законодавства України, зазначивши, що заклад загальної середньої освіти, незалежно від ступеня здобуття освіти, може мати у своєму складі структурний підрозділ дошкільної або позашкільної освіти та функціонувати як одна юридична особа.

Також білоцерківські депутати просять внести зміни до законодавства, щоб передбачити створення такого типу закладу освіти, який міг би забезпечити здобуття повної середньої освіти громадянам, що перебувають у місцях позбавлення волі, адже така категорія громадян навчається у вечірній школі, а її в реформі взагалі не передбачено. І, насамкінець, пропонується включити бібліотекарів та тренерів-викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл у перелік посад педагогічних працівників.

Нагадаємо, 28 вересня 2017 року вступив в дію ЗУ «Про освіту» в новій редакції, він передбачає, що через 5 років залишаться такі типи закладів освіти: початкова школа (1-4 клас), гімназія (5-9 клас), професійний ліцей та академічний ліцей (9-12 клас). Професійний ліцей буде існувати на базі колишніх профтехучилищ, академічний ліцей буде надавати класичну освіту старших класів. В академічних ліцеях учні зможуть глибоко підготуватися до вищої освіти, у професійних – здобути середню освіту і, водночас, першу професію. Чиновники КОДА навіть порахували, що для Білої Церкви достатньо три академічних ліцеї.

Тобто, учні вже не будуть навчатися в одній школі з першого по останній клас. Їм доведеться змінювати школи і їздити по всьому місту, спершу після початкової школи, а затим – після вступу до ліцею.

З батьками учнів білоцерківські педагоги почали проводити інформаційну роботу і це закінчилося тим, що батьки учнів школи №17 прийшли на сесію БМР з протестом проти того, щоб їх діти в старшій школі були змушені їздити на навчання в інші школи.

Прочитано 4638 раз
Опубліковано в Освіта

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео