У Білій Церкві відбувся освітянський форум

  • Середа, серп. 28 2019
  • Автор 

28 серпня у Білій Церкві відбувся освітянський форум, який вже традиційно проходить у кінці серпня в кінотеатрі ім. О. Довженка. Головне тема зустрічі – проаналізувати, як розвивається освіта міста в умовах національної реформи галузі. З доповіддю про стан міської освіти, її здобутки, фінансування, прорахунки виступив начальник управління освіти і науки БМР Юрій Петрик. 

Участь у форумі взяли майже 500 педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньо та поза­шкільної освіти комунальної та приватної форми власності, установ освіти та підприємств, пред­ставників батьківської громад­ськості міста та журналісти. З вітальними словами до освітян міста звернулися секретар міської ради Вадим Кошель та заступник міського голови Катерина Литвиненко.

освітянський форум, Біла Церква

«Хочу розпочати свій виступ з подяки вам, шановні мої колеги, адже ви своєю наполегливою творчою працею більше 20 років поспіль утримуєте лідерство в освітній галузі Київщини, берете активну участь у низці освітніх реформ на рівні України. Освітяни нашого міста, не чекаючи на реформи, самотужки реалізують інноваційні освітні проекти. Завдання «Нової української школи» – вчити дитину жити в динамічному мінливому світі, приймати нові реалії, швидко орієнтуватися та приймати самостійні рішення. Для реалізації концепції «Нової української школи» другий рік поспіль державою виділяється субвенція на заклади початкової освіти (на закупівлю меблів, дидактичних матеріалів, комп’ютерного оснащення, перепідготовки вчителів тощо). У 2018 році наші навчальні заклади отримали на ці цілі 6, 75 млн. грн (70% з державного бюджету, 30% - з міського). У цьому році розмір фінансування становить 5, 4 млн. грн», - розповів на форумі начальник управління освіти і науки БМР Юрій Петрик.

освітянський форум, Біла Церква

Торкнувся Юрій Федорович і теми успішності випускників шкіл. Цьогорічні результати ЗНО такі: ми маємо дещо вищі показники за середній бал по історії України, математиці, біології, українській мові та літературі, географії, фізиці, хімії загалом по Україні, але нижчі показники по англійській мові. Тому Юрій Петрик попросив викладачів докласти всіх зусиль, щоб виправити ситуацію. Він також наголосив на високих результатах участі школярів у Всеукраїнських олімпіадах, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт малої академії наук України та інших інтелектуальних, творчих і спортивних змаганнях і турнірах.

освітянський форум, Біла Церква

Окрім перемог вихованців педагоги міста також здобувають перемоги у фахових конкурсах. Так, у 2018-2019 переможцями обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019» стали учитель французької мови БНВК ЗОШ №13-ДНЗ Ірина Хмельницька, учитель «Основ здоров’я» БЗШ №7 школи ім. Г. Воробйова Ольга Никитюк, учитель інклюзивного класу БНВО ЗОШ № 15 ДЮСОК Людмила Бараненко.

освітянський форум, Біла Церква

Зупинився Юрій Федорович і на успіхах дошкільної освіти, зокрема зазначив, що вжито чимало заходів для впровадження інклюзивного простору для навчання дітей у садках №21, 25, 31, 32, де створені всі умови для дітей з особливими освітніми потребами. До речі, таку освіту також надають у школах №№ 5, 11, 15 та 20. Також він детально ознайомив учасників заходу і з тим, як у нашому місті діє інклюзивно-ресурсний центр, завдання якого забезпечити дошкільну та середньо освіту для дітей з особливими потребами. Також планується створення ще одного такого центру, адже у місті проживає 523 дитини-інваліда.

освітянський форум, Біла Церква

Говорили педагоги й про фінансове забезпечення шкіл, садочків, позашкільних закладів. Так, у цьому році на оновлення матеріально-технічної бази шкіл було виділено з міського бюджету 85 тисяч грн на кожен заклад, садочки отримали по 65 тис грн, а позашкільні заклади - по 50 тис грн. загалом з бюджету розвитку на капітальні ремонт усіх шкіл та садочків виділено 16, 9 млн і понад 1 млн на придбання обладнання. Під час свого виступу на форумі директор Білоцерківського колегіуму Галина Склярова заявила, що освітяни міста будуть підтримувати управління освіти і науки БМР в тому, щоб на кожен освітній заклад міста виділялося по 300 тис. грн. 

По завершенню форуму було схвалено низку рекомендацій, які будуть дороговказом для освітян міста у 2019/2020 навчальному році.

Прочитано 1877 раз
Опубліковано в Освіта

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео