Надбавка за сумлінну працю вчителям у Білій Церкві становить 10%

  • Понеділок, груд. 17 2018
  • Автор 

Стаття 57 Закону України «Про освіту» передбачає, що держава забезпечує виплату педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов’язків. Така виплата, як ми бачимо із тексту закону, сягає 100% посадового окладу. Проте білоцерківські вчителі отримали лише 10%. Чому так?

Рішення про виплату 6 548 539 грн з міського бюджету на ці цілі депутати ухвалили 29 листопада на 60 сесії БМР. Кошти ці віднайшли за рахунок розподілу вільних залишків, які сформувалися на завершення фінансового року.

Це вимушений крок, оскільки саме державний бюджет, а не міський має фінансувати надбавку за престижність праці. Також згідно із законодавствомосвітянам, які працюють над реалізацією завдань концепції «Нова українська школа»,надбавка повинна бути вмежах до 30%, проте в Білій Церкві така виплата здійснюється для всіх педагогічних працівників у розмірі 5%. На більше, на жаль, не вистачає коштів. Така ситуація склалася через недостатній розмір освітньої субвенції, яку надав Кабінет міністрівУкраїни для Білої Церкви в сумі 27 млн грн. Це наслідок недосконалої формули з обрахування субвенції, котра, наприклад, не враховує збільшення шкільної мережі, поділ класів тощо. Управління освіти і науки БМР неодноразово зверталося до органів виконавчої владирізнихрівнів із проханням збільшитиобсяги освітньої субвенції на такі цілі, проте змін так і не відбулося.

Також під час 60 сесії депутати затвердили обсяг видатків для виплати матеріальної допомоги на оздоровлення обслуговуючому персоналу бюджетних закладів на загальну суму 4 007 941 грн, зокрема

управління освіти і науки – 2 382 426 грн;

управління охорони здоров'я – 1 351 000 грн;

управління з питань молоді та спорту – 89 781 грн;

відділ культури –127 516 грн;

управління соціального захисту (центр «Шанс») –16 688 грн;

служба у справах дітей (центр «Злагода») – 40 530 грн.

Прочитано 1302 раз
Опубліковано в Освіта

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео