Чому у садочках не годують дітей м'ясом?

  • Вівторок, лист. 28 2017
  • Автор 

27 листопада на прес-конференції начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Юрій Петрик розповів, якими продуктами харчують дітей у садочках, а на що гроші вже закінчилися. Захід організований з метою пояснити, чому змінився раціон харчування у садочках, про що повідомляли у соцмережах батьки. 

За його словами, тендерна процедура закупівлі продуктів харчування розпочинається з 1 січня кожного року. Закупівлі проходять двічі на рік. У січні закуповуються такі продукти, як олія, цукор, крупи, кисіль, риба, кисломолочні продукти (сметана, молоко), а також печиво, вафлі, масло, м'ясо, хлібобулочні вироби, сир твердий, яйця курячі, повидло, дріжджі, борошно, какао, томатна паста, кефір, макарони, зелений горошок.

Овочі і фрукти заготовлюються, як правило, з нового врожаю. У вересні здійснюється закупівля картоплі, моркви, буряку, цибулі, капусти, меду, сухофруктів, соків фруктових та яблук.

«По закінченню тендеру продукти поставляються протягом 2-3 тижнів – залежно від того, як підписані договори. Тому управління освіти і науки намагається наперед провести тендерні закупівлі до нового року, аби з початком нового фінансового року діти були забезпечені продуктами», - відмітив Юрій Федорович.

Проте ціни на перераховані вище продукти, які закуповувалися в січні цього року, значно зросли. Наприклад, договір на постачання яєць, складений у січні, передбачав їхню вартість у розмірі 13,4 грн за десяток. Але нині такої ціни фактично немає. Отже, той обсяг коштів, який був виділений на початку фінансового року на закупівлю яєць за ціною 13,4 грн, вичерпано. Тому в наших навчальних закладах такого виду продукції, як свіжі курячі яйця, немає.

Аналогічна ситуація із м’ясом двох видів – свинина і яловичина (без кісточки, обвалене). Ціна за договором становила 80 грн/кг. Але на сьогодні такої ціни також немає.

«Якщо ціна на одиницю товару змінюється протягом певного періоду більш як на 40%, постачальник не має можливості надавати таку продукцію і має право розірвати договір, - наголосив Юрій Петрик. - Саме така ситуація виникла із постачанням м’яса, коли постачальник відмовився надавати даний вид продукції. Спроби провести додатковий тендер, а вони робилися два рази, не дали жодного результату, оскільки ціна на ринку даного товару вже була вища від заявленої нами. Гранично допустимі межі зміни цін – 10%».

Такі продукти, як олія, цукор, кисіль, риба, сир кисломолочний, сметана, молоко, печиво, крупи, масло, хлібобулочні вироби, сир твердий, овочі та фрукти наразі поставляються в кожний дошкільний навчальний заклад вчасно, і вони наявні в достатній кількості для того, аби організувати харчування.

Свинину та яловичину мали намір замінити на курятину. При цьому також було організовано проведення тендеру і він відбувся. Але один із учасників закупівель подав скаргу до Антимонопольного комітету, що призвело до припинення торгів. У результаті договір на поставку такого виду продукції немає. Тому м’ясні вироби по можливості замінюють рибою.

Обсяги коштів, виділені на закупівлю продуктів, закінчилися, і щоб придбати певний вид продукції у певному обсязі, потрібно знову виділяти кошти через сесію Білоцерківської міської ради. Проте навіть якщо це зробити, виникне автоматичне збільшення вартості харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, адже виконком Білоцерківської міської ради ухвалив рішення, що 50% вартості харчування сплачують батьки, а 50% - місцевий бюджет. Як тільки буде додано кошти на організацію харчування, автоматично і пропорційно до цього зміниться й сума коштів, яку мають сплатити батьки та місцевий бюджет. Нині батьки поки що не погоджуються на зміну вартості харчування.

Зараз денна вартість харчування однієї дитини в дошкільному навчальному закладі становить 20 грн.

Також Юрій Петрик додав, що управління освіти та науки БМР проводить тендери прозоро і запрошує на них представників ЗМІ, громадських організацій, батьківських комітетів.

За матеріалами сайту Білоцерківської міської ради

Прочитано 1470 раз
Опубліковано в Освіта

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео