Білоцерківці разом написали радіодиктант

  • Четвер, лист. 09 2017
  • Автор 

Сьогодні, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови. Не лишилися осторонь такої події й білоцерківці. Школярі Білоцерківської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів  № 1 з поглибленим вивченням слов’янських мов та члени клубів Академії пенсіонерів разом писали радіодиктант, який проходив у цей день в нашій державі уже в 17 раз.

Як відомо, свято встановлено 1997 року, коли президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця».

Біла Церква, радіодиктант, Академія пенсіонерів, школярі

Серед традиційних заходів до Дня української писемності та мови є написання радіодиктанту національної єдності. За 17 років він перетворився на міжнародний флешмоб і щороку має все більшу кількість учасників. Якщо у 2000 році було надіслано близько тисячі робіт, то минулого року їх надійшло понад 21 тисяча.

Варто зазначити, що організатори заходу кожного року наголошують, що радіодиктант - це насправді не про грамотність, а про єднання тих, хто любить і шанує українське слово. Тому  його краще писати, запросивши друзів чи колег.

Біла Церква, радіодиктант, Академія пенсіонерів, школярі

Тож в рамках проекту «Єдність поколінь», який спільно втілюють в життя управління освіти і науки БМР та Благодійний фонд Костянтина Єфименка, на базі Першої школи учні 10-Б класу та члени клубів «Сузір'я», «Криниця життя» і «Зарічани» разом писали радіодиктант. Хвилювалося і старше, і молодше покоління, адже кожен хотів написати без помилок. А опісля ділилися враженнями та емоціями.

Біла Церква, радіодиктант, Академія пенсіонерів, школярі

Школярі зізналися, що писати диктант разом з людьми поважного віку було не тільки незвично, але й відповідально. Хоча по секрету розповіли, що підказували академістам, де треба ставити коми. А після завершення диктанту Олена Ткач, виконавчий директор Благодійного фонду Костянтина Єфименка, та академісти вирішили спільно розібрати всі складні моменти диктанту. Можливо, хтось із них погодиться відправити свою роботу на конкурс.

Біла Церква, радіодиктант, Академія пенсіонерів, школярі

Біла Церква, радіодиктант, Академія пенсіонерів, школярі

Ті, хто напише диктант без помилок, будуть відзначені призами. Перевірятимуться лише диктанти, надіслані 9 і 10 листопада. Дату відправлення визначатимуть за штемпелем на конверті. Надсилати листи потрібно на адресу: Київ-1, вул. Хрещатик, 26, Українське радіо. Оголошення підсумків і урочистий фінал акції відбуватиметься в грудні.

Біла Церква, радіодиктант, Академія пенсіонерів, школярі

Біла Церква, радіодиктант, Академія пенсіонерів, школярі

Між іншим, під час сьогоднішньої сесії Білоцерківської міської ради депутат Юрій Петрик запропонував колегам прискорити розгляд питань, аби долучитися до загальноукраїнської акції з написання радіодиктанту. Проте депутати не прислухалися до його думки. Шкода, що вже другий рік поспіль новий мер та нова міська рада ігнорують це свято. 

Прочитано 1492 раз
Опубліковано в Освіта

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео