Сільські жителі будуть платити за навчання і лікування у Білій Церкві

  • Середа, лип. 19 2017
  • Автор 

19 липня виконком Білоцерківської міської ради на своєму засіданні погодив розрахунки видатків бюджетних установ Білоцерківської міської ради, що утримуються за рахунок місцевого бюджету, на медичні, освітні та соціальні послуги мешканцям інших населених пунктів.

З  кількістю громадян, які не проживають у Білій Церкві, але скористалися медичними, освітніми чи соціальним послугами, та сумою витрачених на них коштів, можна ознайомитися на сайті Білоцерківської міської ради у розділі проекти рішень виконавчого комітету.

«Зараз йде процес децентралізації, деякі громади хочуть об’єднуватися…але для цивілізованого вирішення цих питань громада має компенсувати витрати іншого бюджету на обслуговування членів своєї громади. Ми з вами приймаємо це рішення про розрахунки утримання однієї людини у лікарні, школі, садочку. Зараз ми отримуємо субвенції з державного бюджету лише на зарплату, а енергоносії – це вже наші витрати. Тому ми повинні впроваджувати механізм міжбюджетних трансфертів. Проте, якщо ми зможемо створити об’єднану громаду, то, звісно, оплачувати лікування і навчання не треба буде, але якщо ні, то міський бюджет не повинен нести витрати на лікування людей з інших населених пунктів», - пояснив Геннадій Дикий, міський голова Білої Церкви.

Виконком підтримав проект рішення. Про вартість цих послуг надалі повідомлять довколишні населені пункти з метою укладання договорів з сільськими радами для оплати навчання, лікування чи отримання соціальних послуг у Білій Церкві мешканцями цих сіл .

Приміром, на стаціонарне лікування у МЛ №1 мешканців, які проживають у інших населених пунктах, витрачено з міського бюджету 6 млн грн, а у лікарні №2 – 12 млн. грн.

До таких дій міська влада Білої Церкви вдалася після того, як перемовини з довколишніми населеними пунктами про утворення об’єднаної громади зазнали поразки. 

Прочитано 3923 раз
Опубліковано в Освіта

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео