У Білій Церкві вивчали варіанти освіти для дорослих

  • Четвер, жовт. 27 2016
  • Автор 

27 жовтня у Білій Церкві відбувся круглий стіл на тему «Освіта дорослих як засіб адаптації ВПО до нових соціально-економічних умов». Ініціаторами заходу стала КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» та ГО «Центр неформальної освіти». А підтримку у втіленні задуму надала німецька неурядова організація DVV International в Україні.

Учасники круглого столу спробували розібратися, а які саме освітні проблеми та запити є у дорослого населення та, зокрема, у людей, які змушені були покинути свої домівки на території проведення АТО і переселилися до інших населених пунктів.

Спеціалісти, а приїхали на круглий стіл представники громадських організацій та профільних закладів не тільки з Білої Церкви, а й з Борисполя та Тетієва, дійшли висновку, що, на жаль, неформальна освіта у нас хоч і надається широкому колу громадян, проте вона розрізнена. Центри, які займаються цієї працею, не контактують одне з одним, не створюють спільних проектів та не обмінюються досвідом, а тому не можуть сповна оцінити запити на освіту від безробітних, студентів, людей похилого віку, переселенців, вихідців із закладів пенітенціарної системи тощо.

Також кожен з учасників поділився своїм позитивним досвідом проведення різноманітних курсів, як таких, що допомагають підвищити професійні навики, просунути по кар’єрних щаблях чи отримати більший дохід, так і таких, які просто дозволяють спілкуватися, знаходити розраду для душі, розширювати коло друзів.

Зокрема, Олена Ткач, виконавчий директор Благодійного фонду Костянтина Єфименка поділилася досвідом організації дозвілля для людей літнього віку в рамках Академії пенсіонерів, яка діє у місті ось уже 5 років. Олександр Чорний, голова ГО «Центр громадського розвитку» розповів про те, як організовують навчання для інвалідів та їх соціалізацію, адже не секрет, що здорові люди не зажди адекватно сприймають людей з обмеженими фізичними можливостями, а тому їм не лише важко знайти роботу, навіть маючи профільну освіту, а й знайти друзів, відчути підтримку суспільства.

birga2

Олена Часнікова, керівник проекту «Освіта дорослих як шлях інтеграції ВПО в місцеві громади» розповіла про те, на що варто звертати увагу при розробці освітніх курсів, як зробити їх затребуваними, як створити бази даних потенційних слухачів та дала кілька практичних порад. Анна Брунько, викладач Білоцерківскього коледжу сервісу та дизайну, яка змушена була з родиною переїхати у Білу Церкву з Донецька, розповіла як на її життєвому прикладі їй допомогла подібна освіта інтегруватися в місцеву громаду, прийти до тями, взятися будувати нове життя.

На завершення учасники круглого столу обмінялися контактами та домовилися тісніше співпрацювати, обмінюватися досвідом, розробляти нові спільні проекти. 

Прочитано 1470 раз
Опубліковано в Освіта

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео