ЗОШ №5 ледве не залишилася без туалету на початку навчального року

  • Вівторок, серп. 30 2016
  • Автор 

Традиційно, літо – це не лише канікули, але й гаряча пора для адміністрації шкіл, адже у цей час проходить основна частина капітальних та поточних ремонтів. Цей рік не став виключенням, щоправда, у деяких школах роботи проходять в авральному режимі й то завдяки наполегливості директорів закладів. Приміром, ЗОШ №5 могла взагалі не розпочати навчальний рік, адже у школі до сих пір не відремонтований туалет, хоча роботи розпочалися ще на початку липня. БЦ News з’ясовував, чому так сталося на місці.

Про те, що школа могла зіткнутися з надзвичайною ситуацією у вигляді зірваного початку навчального року вперше стало відомо під час засідання виконкому 23 серпня, на якому директор школи №5 Ольга Садаєва звернулася до членів виконкому та міського голови з проханням втрутитися в ситуацію, адже роботи по ремонту єдиного в школі, де навчається 700 учнів, туалету, розпочалися ще на початку липня, проте зупинилися і невідомо коли мали завершитися.

Тоді міський голова Геннадій Дикий образився на таку заяву директора навчального закладу і розмова вийшла надто емоційною. Проте згодом, за словами пані Садаєвої, міський голова вибачився та втрутився в ситуацію, а тепер постійно її моніторить.

Дійсно, 30 серпня, журналіст БЦ News помітив у дворі закладу заступника міського голови Валерія Гнатюка, начальника відділу капітального будівництва Людмилу Денисову, начальника управління освіти і науки Юрія Петрика, директора школи Ольгу Садаєву та працівників фірми, яка робить ремонт туалету, а це ПП «Будмакс», власником якої є Соломаха Іван Васильович.

t5-2

Директор Ольга Садаєва намагається з'ясувати, коли ж закінчиться двохмісячний ремонт єдиного шкільного туалету

Нам вдалося поспілкуватися з представниками фірми. Виявилося, що вони розпочали роботи ще у липні, не маючи на руках підписаного договору та  не отримавши жодної копійки авансу. А втім будівельники приступили до робіт та почали демонтаж старих санвузлів. З часом їм повідомили, що роботи буде виконувати інша фірма. Після чого ПП «Будмакс» зупинило роботу. Згодом, у чиновницьких кабінетах думка змінилася, тому у кінці липня відділ капбудівництва заключає договір на роботи, а 8 серпня фірма отримує 74 тис. грн. авансу.

Проте посилено організація почала працювати, за словами директора школи, лише після того, як вона надала розголосу цій ситуації на засіданні виконкому. Цієї ночі будівельники працювали до 2 години. Тепер у адміністрації закладу є надія, що 1 вересня навчальний рік таки розпочнеться, а туалети, хоч і не будуть мати ідеальний вигляд, але основну свою функцію виконуватимуть, тобто ні учням, ні персоналу школи не доведеться шукати туалету деінде.

t5-3

Тепер будівельники працюють навіть уночі, аби встигнути до 1 вересня

Нагадаємо, на початку року міський голова Геннадій Дикий ініціював передачу капітальних ремонтів від управління житлово-комунального господарства до відділу капітального будівництва, бо нібито раніше ремонти по місту проводилися неякісно. Та й не справа освітян, на думку мера,  втручатися в ремонти, цим мають займатися професійні будівельники, а вчителі нехай вчать учнів. Щоправда, передача відбулася формально. Адже нині відділ капбудівництва очолює Людмила Денисова, яка й займалася цією роботою раніше, але у штаті УЖКГ. При цьому освітян не повідомляють, яка фірма робить ремонт у їх школі чи садочку.

Така ж неприємна ситуація з туалетами виникла і в ЗОШ№6, незавершені ремонти до початку осені у садочках №3 та 4. Виникає питання: як відділ капітального будівництва вибирає підрядників, якщо вони не взмозі вчасно виконати роботи. Тим більше, що й міський голова на прес-конференції визнач, що кілька фірм довелося примушувати переробляти свою роботу, а то й взагалі відмовитися від їх послуг. 

Прочитано 1704 раз
Опубліковано в Освіта

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео