Ярослав Смаровоз: "Я мамі сказав, що на ЗНО з української отримаю 200 балів, але вона мені не повірила"

  • П'ятниця, серп. 26 2016
  • Автор 

Цьогорічні результати ЗНО з української мови та літератури свідчать про те, що відмінників, які отримали максимальні 200 балів, в Україні не так вже й багато. Лише семеро випускників українських шкіл мають по 200 балів з двох предметів. Фахівці кажуть, що причиною цього є більш жорсткий підхід до оцінювання результатів тестів. 200 балів ставили лише тим, у кого не було жодної помилки. З української мови таких учнів по всій країні лише 67, з них двоє – білоцерківці. Один із них, а саме Ярослав Смаровоз, випускник Білоцерківської спеціалізованої школи №12, розповів БЦ News про те, як вдалося досягти таких високих результатів та про свої плани на майбутнє.

Зустрічаємося з юнаком, його мамою та класним керівником і водночас вчителькою української мови у рідному для хлопця шкільному класі. Про себе та свої успіхи хлопець розповідає скромно, каже, що завдання з української мови та літератури були не важкі, просто він посилено готувався до тесту, а тому був впевнений, що отримає найвищий бал. Так і повідомив напередодні мамі Оксані Анатоліївні, яка викладає англійську мову у цій же школі. Батьки не дуже повірили обіцянці сина, хоча й знали, що їх дитина вчиться старанно. До речі, з інших предметів у Ярослава теж гарні результати. З біології отримав 198 балів, з хімії – 191 бал, а історію України на ДПА здав на 12 балів.

Такі результати дозволили вступити на факультет підготовки лікарів для Збройних сил України в Національний медичний університет ім. О. Богомольця. До речі, саме на цей факультет вступив і ще один випускник з Білої Церкви, який також отримав 200 балів з української мови та літератури. Вступати до цього вузу Ярослав вирішив восени минулого року. Спершу хотів стати військовим, адже його тато служив в українській армії. Затим змінив свій вибір на фах лікаря.

11 випускників Білої Церкви отримали найвищу оцінку своїх знань на ЗНО

Вчителька Галина Дуб, яка є класним керівником і знає хлопця з 5 класу, зауважує, що юнак уміє ставити перед собою мету та досягати її. «Якщо Ярослав поставив для себе мету, він буде студіювати предмет, аж поки не вивчить його на відмінно. Немає, напевно, дидактичної літератури, яку б він не опрацював. Навіть на перервах вирішував завдання. Упродовж останнього  півроку не витратив жодної хвилини марно. Ці 200 балів – результат праці та амбітності. Щаслива, що навчала цього учня. Вірю, що він стане прекрасним фахівцем», - каже Галина Максимівна.

Практично весь список літератури, яку давали на літо, встигав прочитати. При цьому юнак знаходив час і відпочивати з друзями, і пограти в комп’ютерні ігри, і займатися боксом та волейболом. Звичайно ж, брав участь в міських та обласних олімпіадах, зайняв третє місце на обласній олімпіаді з Історії України.

Були в Ярослава і предмети, які він не дуже полюбляв, зокрема малювання та всесвітня література. Тому зірковою хворою колишній учень не страждав, вважає себе звичайним хлопцем і охоче допомагав однокласникам у підготовці до уроків.

Управління освіти і науки не вважає, що робота загальноосвітніх навчальних закладів оцінюється лише за результатами ЗНО

На запитання, щоб порадив учням, аби досягти такого результату, Ярослав відповідає просто: «Треба лишень поставити ціль і постійно займатися, докладати зусиль. Те, що мама в мене вчитель, не дуже вплинуло на результат. Хоча з іншого боку й стимулювало вчитися добре, бо як тільки щось не так, відразу вчителі скаржилися мамі, своїй колезі. Також дуже вдячний моїм вчителям, які спрямовували мене і допомагали вчитися усі ці 11 років».

Кращі школи Білої Церкви за результатами ЗНО-2016

Наостанок, БЦ News поставив Ярославу непросте питання: чи готовий він до того, що професія не принесе великих доходів, адже лікарі в Україні заробляють небагато, звісно, якщо враховувати їх офіційні доходи. Хлопець спершу задумався, а потім відповів, що у пацієнтів вимагати гроші наміру не має. А от де буде працювати після закінчення вузу, поки що не знає. Можливо, кращий учень Білої Церкви повернеться у рідне місто і буде лікувати своїх земляків.

Тож побажаємо юнаку успіхів у вищій школі та гарних миттєвостей студентського життя!

Інтерв'ю з кращим учнем за підсумками ЗНО у 2014 році дивіться ТУТ

Прочитано 3329 раз
Опубліковано в Освіта

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео