Управління освіти і науки не вважає, що робота загальноосвітніх навчальних закладів оцінюється лише за результатами ЗНО

  • П'ятниця, серп. 19 2016
  • Автор 

Результати зовнішнього незалежного оцінювання щороку викликають жваве обговорення в суспільстві, формують думку громади про той чи інший заклад за успіхами його випускників. Управління освіти і науки не вважає, що робота загальноосвітніх навчальних закладів оцінюється лише за результатами ЗНО. Але результати ЗНО-2016, оприлюднені Українським центром оцінювання якості освіти, дають підставу й багатий матеріал для активних роздумів і важливих управлінських рішень.

У 2016 році випускники загальноосвітніх навчальних закладів здавали українську мову і літературу та мали змогу вибрати історію України або математику для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Серед учасників зовнішнього незалежного оцінювання 72%  надали перевагу історії України і лише 28% – математиці.

Результати ДПА (у формі ЗНО) з української мови випускників загальноосвітніх навчальних закладів Білої Церкви можна вважати достатніми: 72% високого та достатнього рівня (для порівняння в Київській області – 59%, в Україні – 56%). Якщо ж брати тільки високий рівень (10-12 балів), то Біла Церква - 32%, Київська область – 21%, Україна – 20%. В окремих закладах нашого міста показник високого рівня сягає ще вище: Білоцерківська гімназія №2 – 70%, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22 – 68%, спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 9 з поглибленим вивченням іноземних мов – 65%.

Державна підсумкова атестація у формі ЗНО з математики дала такі результати: Біла Церква – 57% високого та достатнього рівня , Київська область – 47 %, в Україні – 46%. Вигідно вирізняються показники випускників Білої Церкви в розрізі високого рівня – 17% проти 12% обласних, 13% загальноукраїнських, а також початкового рівня, у Білій Церкві цей показник мінімальний – 5%, в області – 7%, в Україні – 10%. Звичайно, радують результати закладів, які щороку відзначаються високими результатами: БНВО «Ліцей-МАН» –  52%, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №18 – 44%, а в цьому році до них приєдналася загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 з показником 46%.

Неоднозначні результати ЗНО випускників 2016 року з історії України. Показники наших одинадцятикласників вищі, ніж в області й Україні, але вони дуже далекі від тих, які б нам хотілося бачити. Навіть заклади, які традиційно демонструють високий рівень показників з історії України, і цей рік не виняток: спеціалізована школа №9 – 39%, БНВО «Ліцей-МАН», Білоцерківська гімназія №2 по 38%, БНВО «Перша гімназія» - 23%, долучилася до цього переліку загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22 з показником високого рівня – 24%. Проте  неподолання порогу й початкового рівня, Ліцей, Перша гімназія, БСШ №9.

Найбільшим успіхом завжди було досягнення двохсотбального результата. Більш жорсткі підходи до визначення балу у 2016 році, призвели до того, що таких досягнень дуже обмежена кількість. І тим більш приємно, що в Білій Церкві вони є: 200 балів з української мови і літератури здобули випускник спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 12 з поглибленим вивченням інформаційних технологій Смаровоз Ярослав та випускник Білоцерківської гімназії №2 Дудченко Юрій.

Аналізувати й обговорювати результати зовнішнього незалежного оцінювання з інших предметів, які випускники вибирали як абітурієнти для вступу до вищих навчальних закладів, є, на нашу думку, досить некоректно, бо це особиста справа кожного випускника, і неконструктивно, тому що ці результати (часто представлені однією особою) ніяк не відображають рівня викладання того чи іншого предмета в конкретному загальноосвітньому навчальному закладі.

Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради

Прочитано 1698 раз
Опубліковано в Освіта

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео