Новації навчального року 2016-2017 в Україні та Білій Церкві

  • Середа, серп. 10 2016
  • Автор 

1 вересня 2016 року українська освіта знову перебуває в очікуванні нових, кардинальних змін не лише змісту, а й структури.

Так, новим регламентом розширено можливості для створення та діяльності дошкільних навчальних закладів різних форм власності, які можуть розміщуватися навіть у житловому фонді. Скажімо, не обов’язково мати своє окреме приміщення, де готують гарячу їжу, а можна користуватися послугами спеціалізованих установ. Наразі також триває робота і над осучасненням санітарного регламенту для шкіл.

З 1 вересня будуть чинними 13 розвантажених програм початкової школи, у яких закладено нові засади свободи вчителя (знято розподіл годин за темами), знято найбільш травматичні для дітей підходи (не буде контролю швидкості читання, нормативів на фізкультурі, знято вимоги щодо знання напам’ять таблиць додавання та віднімання в межах 10 та 20, таблиць множення та ділення і багато чого іншого).

Разом із тим, 18 серпня Міністерство освіти і науки України обіцяє представити концепцію нової української школи, яка ґрунтуватиметься на засадах компетентнісного навчання.

Щодо освіти Білої Церкви, то, окрім загальнодержавних змін, з 01 вересня 2016 року Білоцерківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 13 з поглибленим вивченням французької мови буде реформована і працювати вже в новому статусі  як Білоцерківський навчально-виховний комплекс «Зага­ль­но­ос­вітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Білоцерківської міської ради Київської області. Це рішення виважене й обґрунтоване, адже стало не лише відповіддю на задоволення потреб тери­торіальної громади мікрорайону Заріччя, а й сприяє збільшенню місць у дошкільній освіті міста, створення умов для здобуття дітьми дошкільного віку та учнями безперервної дошкільної і загальної середньої освіти.

Також на базі ДНЗ № 32 «Перлинка» у новому 2016/2017 році вперше в місті будуть працювати інклюзивні групи для дітей з особливими освітніми потребами, а на базі Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 інклюзивні класи для дітей із розладами спектру аутизму.

Побутує жарт, що на будь-яку життєву ситуацію знайдеться своя китайська мудрість. Отож, перефразувавши східне прислів’я, про ситуацію, яка склалася з освітньою галуззю в Україні можна сказати так: кращий час, щоб реформувати освіту був 25 років тому, наступний кращий час – сьогодні. Адже важка кожна справа, якщо її не хочеться робити, але легка та, за яку ми беремося з повною впевненістю в її плідності та необхідності.

Ю.Ф.Петрик,

начальник управління освіти  і науки

Білоцерківської міської ради

Прочитано 3134 раз
Опубліковано в Освіта

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео