Харчування пільгових категорій дітей в школах Білої Церкви знову заблоковане

  • Четвер, бер. 03 2016
  • Автор 

Майже рік залишається не розв’язаною проблема організації харчування учнів 1-4 класів, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей з особливими освітніми потребами в навчальних закладах Білої Церкви. Проте звинувачувати міську владу та органи управління освітою в цьому питанні буде безпідставно, так як процедуру закупівлі послуги на харчування дітей зазначених категорій гальмує не влада, а окремі учасники тендеру. Користуючись недосконалістю законодавства щодо діяльності Анти­моно­польного комітету, підприємці-учасники тендеру реалізують своє право поскаржитися на торги, у яких переміг їхній конкурент. А це призводить до припинення процедури закупівлі послуг й оголошення нового тендеру. І так до безкінечності…

Звернімося до хронології подій. Так, 08.12.2015 року управлінням освіти і науки Білоцерківської міської було подано оголошення на Офіційний загальнодержавний веб-портал „Державних закупівель“ про заплановану закупівлю на послуги харчування учнів 1-4 класів, дітей-сиріт, дітей,позбавлених батьківського піклування, та дітей з особливими освітніми потребами на очікувану вартість закупівлі: шість мільйонів дев’ятсот п’ятдесят  п’ять тисяч, яке було опубліковане на веб-порталі Уповноваженого органу у бюлетені 398 (11.12.2015) від 11.12.2015 під № 243834 на 526925 дитино-днів.

Згідно з Законом України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України“ від 24.12.2015р. № 911-VІІІ було внесено зміни до Закону України „Про загальну середню освіту“, у якому  частину 3 ст.21 викладено в такій редакції: „Органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади забезпечують безкоштовним харчуванням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах, та учнів 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям“. Тому 13.01.2016 року управлінням освіти і науки Білоцерківської міської ради було  прийнято рішення про відміну торгів, яке було опубліковано на веб-порталі Уповноваженого органу 16.01.2016 р. № 009256 ВДЗ №9.

14.01.2016 року управлінням освіти і науки Білоцерківської міської було подано оголошення на Офіційний загальнодержавний веб-портал „Державні закупівлі“ про заплановану закупівлю на послуги харчування дітей-сиріт, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям“, дітей-інвалідів, дітей з особливими освітніми потребами на очікувану вартість закупівлі: один мільйон чотириста сорок три тисячі п’ятсот п’ятдесят п’ять грн., яке було опубліковане на веб-порталі Уповноваженого органу у бюлетені 10 (18.01.2016) від 18.01.2016  під № 010650  на 78030 дитино-днів на харчування дітей у лютому-грудні 2016 року).

Для того, щоб вчасно розпочати харчування школярів, виконавчим комітетом Білоцерківської міської ради прийнято рішення від 26.01.2016 року №41„Про вартість харчування вихованців комунальних дошкільних навчальних закладів та учнів загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів“. Управлінням освіти і науки Білоцерківської міської ради відповідно виданий наказ від 27.01.2016 р. № 11 „Про харчування школярів пільгових категорій“

Було подано три пропозиції: ТОВ „ Алавер-буд“, ТОВ „ Візит“, КП БМР„ Комбінат шкільного харчування“.

Під час розкриття пропозицій головою комітету конкурсних торгів у присутності представників учасників було переглянуто й озвучено наявність кожного документа всіх поданих пропозицій, що вимагалися в документації конкурсних торгів. Усі три пропозиції були допущені до оцінки як такі, що відповідають вимогам до документації конкурсних торгів.

Відповідно до рішення комітету конкурсних торгів управлінням освіти і науки Білоцерківської міської ради від 11.02.2016 р. була акцептована пропозиція ТОВ„ Алавер-буд“. Повідомлення про акцепт було оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель 16.02.2016р. № 043473, ВДЗ № 31 (16.02.2016) та надано переможцю впродовж одного дня. Повідомлення про результати торгів було надано учасникам  у день акцепту, тобто 11.02.2016 року.

16 лютого 2016 року ТОВ „Візит“ було подано скаргу до Антимонопольного комітету України про призупинення тендерної процедури.

18 березня 2016 року відбудеться розгляд скарги (за адресою: вул. Митрополита Василя Липківського,45, кім.111, м. Київ) і тендерна процедура розпочнеться спочатку. Та чи поставить це крапку в ситуації, яка склалася з харчуванням дітей у школах? Чи, може, це знову стане приводом для нових баталій між підприємцями в боротьбі за комунальні кошти, у ході якої сміливі борці з «несправедливими» умовами тендеру забувають про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які вже рік залишаються без харчування? Мабуть, для учасників-скаржників власний зиск та амбіції коштують дорожче, ніж здоров’я дитини…

Управління освіти і науки БМР

Прочитано 1789 раз
Опубліковано в Освіта

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео