Скільки коштує вартість харчування дітей в садочках Білої Церкви та хто має пільгу в оплаті

  • Середа, лют. 17 2016
  • Автор 

Читачі сайту, які виховують маленьких дітей, звертаються до редакції із запитаннями: скільки коштує вартість харчування в дитячих садочках Білої Церкви, скільки мають за це платити батьки, а скільки міський бюджет, хто має пільгу на оплату харчування тощо. Тому БЦ News звернувся до Управління освіти та науки БМР за роз’ясненнями.

Порядок оплати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах регламентовано низкою нормативно-правових актів. З 2016 року законодавством  передбачено, що батьки чи особи, які їх замінюють, уносять плату за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі в розмірах, визначених органами місцевого самоврядування або відповідними органами управління.

Білоцерківська міська рада у січні  2016 року прийняли рішення, згідно з яким вартість харчування одного вихованця у комунальних дошкільних навчальних закладах з 01січня по 30 червня  2016 року -16,70 грн. на день; з 01 липня по 31 грудня 2016 року – 20 грн. на день. Причому, батьки платять 60% вартості харчування до 1 липня цього року, а з 1 липня – 50% вартості.

Пільгові умови оплати харчування дітей у дошкільних навчальних закладах передбачені лише для багатодітних і малозабезпечених сімей та інших категорій, які потребують соціальної підтримки,  і надаються за рішенням органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету у разі, якщо батьки надали відповідні документи.

Від плати за харчування дитини звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім’ях, якщо сукупний дохід на кожного члена їхньої сім'ї за попередній квар­тал не перевищував 461 грн.

Розмір плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах зменшується на 50% для батьків,  у сім'ях яких троє і більше дітей.

Безкоштовним харчуванням забезпечуються наступні категорії дітей:

-         діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування;

-         діти-інваліди;

-         діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України від 01.06.2000р. №1768-ІІІ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» (зі змінами);

-         діти  в санаторних  дошкільних  навчальних  закладах  (групах) для дітей з малими  й  затухаючими   формами   туберкульозу;

-         діти в   спеціальних групах компенсуючого типу для дітей,  які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку;

-         діти, батьки яких є учасниками бойових дій антитерористичної операції та діти із сімей загиблих (померлих) жителів міста Білої Церкви, які брали участь у проведенні антитерористичної операції.

Батьки сплачують лише за дні відвідування дитиною дошкільного навчального закладу.  За дні, у які дитина не відвідувала навчальний заклад (у разі хвороби, карантину, санаторного лікування, відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, у літній оздоровчий період тощо), плата з батьків не справляється.

У разі несплати батьками за харчування дитини упродовж двох місяців без поважних причин дитина може бути відрахована з навчального закладу.

Прочитано 3182 раз
Опубліковано в Освіта

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео