5 професійно-технічних закладів переходять на фінансування з бюджету Білої Церкви

  • Понеділок, січ. 11 2016
  • Автор 

24 грудня 2015 року Верховною Радою України було прийнято ряд законів, серед них – закон від 24 грудня 2015 року № 911-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Цим законом вносяться зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», зокрема, саме на органи місцевого самоврядування покладаються функції організації роботи щодо  забезпечення населення професійно-технічною освітою. Також було прийнято Закон України від 24 грудня 2015 року № 914 – VІІІ «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», яким передбачено, що професійно-технічні навчальні заклади, які знаходяться на території міст обласного значення, будуть фінансуватися із бюджетів цих міст. Таким чином, на бюджетне фінансування міста Біла Церква було передано такі професійно-технічні навчальні заклади:

«Білоцерківський професійний ліцей», «Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу», «Білоцерківське професійно-технічне училище» імені П.Р.Поповича. Разом з тим, такі навчальні заклади як «Білоцерківський механіко-енергетичний технікум», Білоцерківський коледж сервісу та дизайну, у яких крім спеціалістів готують і робітничі професії, також будуть фінансуватися за рахунок місцевого бюджету (у частині фінансування саме підготовки робітничих кадрів). Загалом із бюджету Білої Церкви на фінансування цих закладів виділено кошти у сумі 40 784 600 грн. 

Оскільки раніше ці навчальні заклади фінансувалися за рахунок державної субвенції, то тепер вище названими законами ця норма ліквідується. Більше 40 млн. гривень – це ті кошти,  які могли бути спрямовані місцевим бюджетом на фінансування закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, які обслуговують територіальну громаду міста Біла Церква. Ці кошти могли б бути спрямовані на капітальні та поточні  видатки, що суттєво покращило б матеріально-технічну базу та методичне забезпечення навчально-виховного процесу у закладах освіти міста.

Управління освіти і науки БМР

Прочитано 2646 раз
Опубліковано в Освіта

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео