Геннадій Дикий хоче взяти кредит у розмірі 3 млн. евро

  • Середа, груд. 02 2015
  • Автор 

Міський голова Геннадій Дикий хоче взяти кредит для впровадження енергозберігаючих технологій у розмірі 3 млн. євро.

Про це він повідомив на своїй першій прес-конференції. Міський голова каже, що такий кредит під 3% річних дає Північна Екологічна Фінансова Корпорація. За його словами, такий кредит вже брав Житомир в 2014 році для утеплення будинків соціальної сфери, а саме: лікарень, дитячих садочків, шкіл тощо.

Тому він вирішив вивчити цей досвід, аби застосувати його в Білій Церкві.

Звичайно, кредит під невеликі відсотки, як і власне впровадження енергозберігаючих технологій, річ, безумовно, хороша. Проте, кредит і відсотки доведеться за будь-яких обставин повертати. Чи є для цього у Білої Церкви кошти і під заставу чого надаватиметься така позика, невідомо. Принаймні міський голова про це нічого не сказав.

Для порівняння:

Цього року за сприяння Костянтина Єфименка з державного бюджету виділено 3 781 737 грн. для Білої Церкви. Вони підуть на покращення матеріальної бази навчальних закладів.

Зокрема, 2 270 737 грн. передбачається витратити саме на заміну вікон у дошкільних навчальних закладах міста: № 3,12,14,15,19,24,25,26,30,31,32,33. Більша частина навчальних закладів із цього переліку розташовані на масиві Леваневського, а це означає, що приміщення садочків були збудовані за так званими «південними проектами», які в наших кліматичних умовах виявилися не дуже ефективними. Звідси цілий комплекс проблем: недотримання температурного режиму у окремих групах, відповідні приписи санітарно-епідеміологічної станції, зношеність старих дерев’яних вікон, недостатня енергоефективність (старі вікна пропускають надто багато холодного повітря до приміщень груп), саме зараз можна вирішити, подбавши таким чином про здоров’я найменших мешканців нашого міста.

Інша частина виділених коштів також дозволить завершити вже розпочаті ремонти загальноосвітніх навчальних закладів № 5, 9, 12, 20, колегіуму та ДЮСШ № 1, на що коштів з міського бюджету вже не вистачало. Капітальні ремонти дахів, санвузлів, фасадів навчальних закладів покращать матеріально-технічну базу шкіл і дозволять школярам здобувати освіту у відповідних умовах.

Займалася цим питанням і попередня міська влада, але всі заходи виконувалися не за кредитні ресурси, а за кошти міського бюджету. Детальніше читайте про це ТУТ

Проте лише мешканцям міста вибирати, що їм більше до вподоби: аби міська влада відшукувала ресурси з державного бюджету чи брала кредити.

Прочитано 2102 раз
Опубліковано в Освіта

Коментарі  

Вiталiй
+2 #1 Вiталiй 02.12.2015, 19:22
Чому така мала сума кредиту? Хай бере 300 мiльйонiв! I пiд бiльший процент... Не тiльки "будинки утеплить", а й на чудо-магнiти вистачить.

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео