Медики Білої Церкви розповіли про свою допомогу учасникам АТО та переселенцям

  • Середа, лист. 26 2014
  • Автор 

24 листопада в малому залі Білоцерківської міської ради відбулася прес-конференція за участю головних лікарів лікувально-профілактичних закладів міста, на якій медики розповіли, яку допомогу надають учасникам АТО та переселенцям зі сходу країни, що мешкають в Білій Церкві. В заході взяли участь головний лікар МЛ №1 Григорій Яценко, головний лікар МЛ №2 Ніна Головенко, головний лікар дитячої поліклініки Галина Музиченко, головний лікар психоневрологічного ТМО Іван Надточій, головний лікар дитячої стоматполіклініки Світлана Скульська,  головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Іван Бандура, головний лікар протитуберкульозного диспансеру Валентина Лисенко, головний лікар онкодиспансеру Ярослав Колесник та інші.

Відразу слід зазначити, що такої прес-конференції лікарі не прагнули, адже допомогу надають не для звіту, а за покликом серця. Та на жаль, в час, коли Україна знаходиться в стані перманентних виборчих кампаній, деякі місцеві політики та активісти прагнуть будь-якою ціною переконати міську громаду, що в місті, окрім них, ніхто і нічим не допомагає. То ж про те, чим допомагають медики міста, розповіли головні лікарі закладів та начальник управління охорони здоров’я Анатолій Рогов.

За словами Анатолія Рогова, міські заклади охорони здоров’я допомагають не лише збором коштів, закупівлею ліків, але й працевлаштуванням переселенців-лікарів зі сходу. У наших лікарнях вже працює 14 лікарів вищої категорії, які змушені були виїхати із рідного краю, де нині йде війна. Долучаються до допомоги і комунальні аптеки. А от приватні не поспішають, на заклик допомогти з ліками відгукнулися лише аптеки «Фармед», «Гіппократ», «5 аптека», «Альба-фарм», «Мульти-фарм», «Аптека найкращих цін». Міська лікарня №2 визначена профільним закладом для медичної допомоги учасникам АТО. То ж її головний лікар Ніна Головенко розповіла про виконаний обсяг робіт. «На добровільних засадах наш колектив зібрав 32 000 грн, на які ми повністю укомплектували медичну частину на 5 майданчику. Також допомагали постільною білизною. Тісно співпрацюємо із ракетно-зенітним полком, сформували кожному з їх бійців індивідуальні аптечки. Надавали медичні інструменти, продукти харчування, теплий одяг. До нас зверталися колеги з Одеського військового шпиталю, бо їм не вистачало судинних протезів та інструментів для мікрохірургії та кровоспинного засобу «Тахокомб». Ми звернулися до організацій, які випускають ці протези.  І вони надали нам 5 штук безкоштовно, а вартість кожного – $1000. Ще 8 таких протезів передав Інститут Амосова. Набір інструментів для мікрохірургії передали виробники цих приладів, між іншим, з Росії. Фірма «Васкутек» безкоштовно передала препарату «Тахокомб» на суму 58 тис. грн. Учасникам АТО в нашій лікарні надавали безкоштовне обстеження на КТ, психологічну допомогу, підтримуємо зв'язок з родиною кожного учасника АТО, які до нас зверталися. У 24 працівників лікарні в зоні АТО служать рідні. Двоє наших лікарів так само там працюють. Тому ця проблема не є для нас чужою. Хочу подякувати волонтеру Юрію Москаленку, якому ми довіряємо, за його невтомну працю. Адже він не просто довозить речі, медикаменти, продукти до місця призначення, але й звітує про це».

Колектив МЛ №1 зібрав допомоги на 40 тис. грн. і передав її в зону АТО через місцевого депутата Вадима Маршалка. Закуповували генератор, лінзи для прицілів, біноклі. На прохання члену штабу медичної служби «Національний спротив» Валерія Атаманюка закупили і передали на передову кровоспинний препарат «Гемостоп». 50 працівників лікарні  придбали військові сертифікати. В самій лікарні пролікувалося 62 переселенця зі сходу України, 5 громадянам оформили інвалідність, а один переселенець включений до програми «штучна нирка».

Не відстають від колег і лікарі міської дитячої стоматполіклініки. Окрім того, що на загальну суму в 10 000 грн пролікували 161 переселенця і 20 учасників АТО, лікарі ще й допомогли купити акумулятор для БТР бійцям добровольчого батальйону «Айдар». Закупили і передавали допомогу через волонтерів на загальну суму 6500 грн. А працівники дитячої поліклініки зібрали 8000 грн на медичні препарати для учасників АТО, ще на 2000 грн. закупили ліків для дітей, які переселилися до нашого міста із зони бойових дій і потребують медичної допомоги, одній такій дитині оформили інвалідність.

Чим можуть, тим і допомагають лікарі онкодиспансеру. 10 переселенцям із зони АТО надали медичну допомогу безкоштовно, хоча, як відомо, для такої категорії пацієнтів, держава компенсує не більше 25% вартості лікування. 4 хворим встановили групу інвалідності. А загалом ліків, речей та іншої допомоги надали на суму біля 70 000 грн.

Працівники психоневродиспансеру на зібрані 20 тис. грн. закупили обмундирування, засобів індивідуального захисту. По вихідним працівники диспансеру, які мають відповідні навички, допомагали  ремонтувати техніку на 5 майданчику. З переселенців до диспансеру звернулося за медичною допомогою 63 громадян, з них 19 – діти.

Головний лікар протитуберкульозного диспансеру Валентина Лисенко розповіла про роботу їх закладу: «У нас працює 10 співробітників, діти яких воюють в зоні АТО. На жаль, в однієї з них – Лариси Нехай – син загинув. В квітні ми зібрали одноденний заробіток і закупили за ці кошти 12 бронежилетів 5 класу на суму 37 900 грн. для військових 93 бригади. Влітку збирали кошти на перев’язувальні матеріали, антисептики, вітаміни, гемостатики. Коли стало холодно, наша господарча частина зібрала теплі речі, щось самі докупили і передали через волонтерів на передову. 16 співробітників здавали кров для поранених воїнів АТО. Нещодавно на 10 000  грн. закупили теплих речей та  передали їх на місце дислокації 72 бригада. Писали також листи підтримки воїнам і вони, уявляєте, навіть знаходили час нам відповісти!».

То ж в такий нелегкий для країни час, мабуть, всім українцям варто забути про суперечки і спільно рухатися до перемоги.

За матеріалами сайту Білоцерківської міської ради

Прочитано 1896 раз
Опубліковано в Медицина
Теги

Коментарі  

Николай
+1 #1 Николай 31.01.2015, 17:08
Со своих нищенских зарплат врачи и средний медперсонал собирает такие суммы для покупки запчастей для БТРов, оптические прицелы и так далее, тоесть то что убивает и калечит. Да еще и сами туда воевать едут. Благородно, особенно как для медиков!

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео