У Білій Церкві фіксується близько 1000 хворих на грип, ГРВІ та COVID-19

  • П'ятниця, лист. 10 2023
  • Автор 

Про це повідомила  завідувачка відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб Білоцерківської районної філії ДУ «Київський ОЦ КПХ МОЗ» Марина Ляшко на пресконференції 8 листопада 2023 року.

За її словами, в громаді спостерігається відносно стабільна ситуація щодо захворюваності на ці інфекції. Підйом мав місце, але він був не характерний для початку епідсезону і виник у зв’язку зі зниженням температури довкілля. 

«У цілому від початку жовтня цього року захворіло 5252 містян. Це відносно спокійна і благополучна ситуація, якщо розглядати стан захворюваності в цілому. Але порівняно з минулим роком це вдвічі більше. У першу чергу, це пов’язано з тим, що багато людей повернулися до своїх домівок, почали вести більш активний спосіб життя. Минулоріч на початку листопада кількість хворих становила 588 випадків, в тому числі 252 дітей. Для порівняння, у цьому році – 1001 випадок, з яких 652 дітей», – пояснила Марина Ляшко.

Фахівець зазначила, що подібна ситуація спостерігається і з іншими видами інфекційних захворювань. Зокрема, порівняно з аналогічним періодом минулого року, вдвічі зросла кількість випадків захворюваності на кишкову групу інфекцій, тобто гострі гастроентероколіти, хворобу Лайма (бореліоз) тощо.

Стосовно гепатиту А, то в громаді епідситуація благополучна, випадків захворювання немає, проте потрібно уважно поставитися до цієї інфекції, адже це хвороба брудних рук, води поганої якості, недостатньої дезинфекції тощо.

У свою чергу директорка КНП БМР «Білоцерківська міська лікарня №3» Тетяна Дідич запевнила, що міська лікарня №3 працює у штатному режимі, є вільні місця, які можуть бути задіяні за потреби. Також амбулаторно приймають три лікаря інфекціоніста (2 дорослих та дитячий).

Водночас фахівці закликають населення громади вакцинуватися. Для цього створено у Білоцерківській громаді 16 пунктів вакцинації. «Імунопрофілактика – це не нововведення, це засіб захисту, який ми знаємо більше 200 років. Імунопрофілактика важлива рівнем охоплення населення, які щепилися від інфекційних хвороб і досягнення високого рівня щеплення – дозволить забути про ті чи інші захворювання, – зауважила лікар-імунолог, міський позаштатний фахівець з імунопрофілактики Галина Кухаренко.

За матеріалами сайту БМР

Прочитано 280 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео