Обласні депутати розповіли, яка подальша доля білоцерківського онкодиспансеру

  • П'ятниця, лист. 19 2021
  • Автор 

19 листопада з трудовим колективом КНП КОР «Білоцерківський обласний онкологічний диспансер» зустрілися представники київської влади, а саме: перший заступник голови Київської обласної ради Тетяна Семенова, депутати обласної ради Хвича Мепарішвілі, Дьомін Денис, Марія Кисельова, а також міський голова Геннадій Дикий, секретар міськради Дмитро Киришун, директор КНП КОР «Київський обласний онкологічний диспансер» Алла Арешкович.

Білоцерківський онкодиспансер

Зустріч була зумовлена тим, що на чергову 7 сесію Київської обласної ради, що відбулася 18 листопада, планували винести на розгляд питання про реорганізацію КНП КОР «Білоцерківський обласний онкологічний диспансер» шляхом приєднання його до КНП КОР «Київський обласний онкологічний диспансер». Це питання пройшло профільні депутатські комісії з питань охорони здоров’я та комунальної власності та отримало підтримку більшості депутатів, які входять до складу цих комісій. Проте колективу Білоцерківського обласного онкологічного диспансеру про ці наміри завчасно ніхто не повідомляв, обласна влада не зустрічалася з працівниками диспансеру та не пояснювала суть реорганізації, відтак у колективу виникла підозра про наміри обласної влади повністю ліквідувати білоцерківський заклад.

Разом з народним депутатом Миколою Бабенком 18 листопада працівники диспансеру та онкохворі завітали на сесію облради та домоглися виключення з порядку денного питання про реорганізацію. А обласні депутати у відповідь пообіцяли зустрітися з колективом білоцерківської лікарні.

4onko

19 листопада така зустріч відбулася. Тетяна Семенова пояснила, що об’єднання двох закладів в один дозволить акумулювати більші надходження від Національної служби здоров’я України, адже матеріально-технічна база київського закладу краща, а також зрушить з мертвої точки питання ремонту приміщення колишнього протитуберкульозного диспансеру та переїзду в нього білоцерківського онкодиспансеру.

«Лікарня у Білій Церкві ліквідуватися не буде. Онкозахворювання на третьому місці по області, тому нам треба збільшувати кількість центрів для лікування онкохворих. Жодних скорочень лікарів, медперсоналу не буде. Ми вам це відповідально обіцяємо. Ми хочемо відремонтувати приміщення тублікарні, щоб ви його взяли собі на баланс і перевести колектив туди для надання якісних медичних послуг. Адже ті умови, які ми пропонуємо сьогодні хворим, не є належними. У вас сьогодні підписано 11 пакетів на надання допомоги. Вони всі збережуться, але збільшиться ставка завдяки кращому обладнанню, яке є на балансі київського онкодиспасеру. У вас тут буде діяти філія, все ваше майно лишиться у вас на балансі», - пояснила Тетяна Семенова.

До слова запросили Аллу Арешкович, яка навела приклад, наскільки незручно пацієнтам білоцерківського онкодиспансеру по-новому здавати аналізи, коли їм доводиться їхати в київський онкодиспансер на лікування за направленням. А після створення однієї юридичної особи всі дані про пацієнта будуть автоматично передані до Києва. Пані Арешкович також запитала, яка зарплата нині у білоцерківських лікарів. Після певного сум’яття місцевих лікарів все-таки прозвучала інформація, що середня зарплата по лікарні – 14 тис грн. У той час, як київські колеги отримують понад 20 тис грн.

3onko

«Для того, щоб розпочався ремонт в колишньому приміщенні тубдиспансеру, потрібно, щоб його взяв на баланс білоцерківський онкодиспансер. Ми тоді виділимо кошти на медичний заклад для виготовлення проектно-кошторисної документації. Згідно бюджетного кодексу, на всі комунальні послуги кошти виділяє обласна рада. Тому жодних проблем з утриманням цього приміщення в білоцерківського онкодиспансеру не мало би бути. Але до сих пір вони не взяли його на баланс. Треба трішки більше ініціативи від керівників закладів. У нас розвиток медичного закладу залежить від керівника. Я б хотіла відзначити роботу Алли Арешкович. Тому, що те, що робилося в київському онкодиспансері до її призначення, оті черги, не відпрацьована маршрутизація пацієнта, зараз змінено. Тепер розроблена логістика і пацієнти без черг потрапляють на прийом. За активної позиції Арешкович закладу було також повернено з НСЗУ 40 млн грн. Тобто керівник має відстоювати свій заклад і свій колектив», - розповіла у коментарі БЦ News Тетяна Семенова.

Водночас працівники онкодиспансеру не дуже хотіли вірити запевненням депутатів обласної ради, адже вони домоглися зустрічі з ними лише після того, як змушені були самі приїхати під стіни Київської обласної ради, фактично вимагаючи почути себе. Працівники просили розповісти, як покроково буде виглядати реорганізація, чи збережеться у них печатка, право підпису, чи не закриють хірургічне відділення тощо.

1_onko.jpg

Звісно, не обійшлося на зустрічі без промови міського голови Геннадія Дикого, який запевнив, що проблем не буде, а всі суперечки – то «політика», натякаючи на свого опонента на минулих місцевих виборах, а нині народного депутата Миколу Бабенка, який власне й допоміг трудовому колективу білоцерківського онкодиспансеру призупинити розгляд питання про реорганізацію.

Геннадій Дикий навіть пригадав, як під час закриття музичної школи №2 теж «втрутилася» політика і трудовий колектив школи та батьки учнів теж протестували, а вийшло он як добре – нова школа і навіть більше учнів та ставок викладачів. Тільки от забув сказати, що все сталося не завдяки його діям, а всупереч і саме тому, що вчителі та батьки учнів не здавалися, а надали розголосу питанню та залучили на допомогу народних і місцевих депутатів. Адже Геннадій Дикий навіть станом на 1 вересня не знав куди переселити колектив музичної школи з аварійного приміщення. Він лише пропонував спершу об’єднання з музичною школою №3, потім переїзд в управління архітектури та містобудування, у ЗОШ №7. Нарешті, під тиском громади, вирішив виселити управління сім’ї, молоді та спорту та віддати невідремонтоване приміщення під навчання учнів музичної школи №2, відтак батьки самостійно робили ремонт на початку навчального року.

Такі дії влади дійсно навряд чи налаштовують на конструктивну розмову. Однак, за підсумками зустрічі обласні депутати та медичні працівники білоцерківського онкодиспансеру вирішили створити робочу групу та обговорити всі нагальні питання щодо реорганізації двох закладів.

Прочитано 1113 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео