Лікаря Білоцерківського пологового будинку звільнили

  • П'ятниця, лип. 04 2014
  • Автор 

Не пройшло й місяця, як Білу Церкву знову сколихнула трагічна звістка про смерть дитини в пологовому будинку. Батьки породіллі вважають, що їх внука вбили. Лікарі ж наполягають на тому, що дитина померла ще в утробі матері до приїзду в пологовий. А  вина чергового лікаря в тому, що він не зумів цього установити і надати жінці термінову допомогу, чим поставив її життя і  здоров’я під загрозу. Треба віддати належне міському управлінню охорони здоров’я, яке оперативно вивчило ситуацію і винний лікар Юрій Шейко вже звільнений. Також по цьому факту порушено кримінальне провадження, а всіх лікарів пологового чекає переатестація в Києві.

«Ми привезли доньку в пологовий о 23 годині 28 червня. З приймального відділенні нас, батьків, вигнали. Ми поїхали додому, дочка нам зателефонувала і повідомила, що її госпіталізували на 4 поверх. Вона йшла пішки з 1 на 4 поверх! О пів на 2 годину в неї відійшли води. О 4:20 ранку вона дзвонить знову і каже, що стікає кров’ю, а лікар на неї кричить і рекомендує тримати кров ганчіркою. О 5 ранку їй почали робити кесарів розтин. В 7:15 нам повідомили, що внук помер», - розповів батько породіллі Віктор Афанасійович. Він разом з чоловіком породіллі, сватами, кількома знайомими і громадськими активістами від ВО «Свобода» та партії Олега Ляшка прийшли вимагати звільнення і покарання лікарю, який, на їх думку, призвів до смерті внука. Батьки породіллі Ірини Кривогут запевняють, що плід був живий і, за їх словами, це доводило КТГ (обстеження серцебиття плоду та стану матки), яке потім з медичної картки зникло. До того ж сам медперсонал забрав у батьків необхідні для малюка речі, що теж, на їх думку підтверджує те, що дитина була жива.

Відповідати перед людьми за халатність лікаря пологового довелося знову начальнику управління охорони здоров’я міста Анатолію Рогову. «Як тільки я дізнався про цей випадок, направив свого заступника, щоб він поспілкувався з батьками і все з’ясував. Особисто ознайомився з історією ведення пологів, розмовляв з адміністрацією закладу, з черговим лікарем, на зміні якого трапився цей випадок. В мене є п’ять дуже серйозних зауважень до цього лікаря. Серйозним порушенням було вже те, що медперсонал дозволив собі хамську поведінку стосовно батьків породіллі. При прийнятті породіллі черговий лікар не зробив спектр обстежень, які повинен був зробити, щоб визначити, що плід мертвий. Якщо він щось не розумів, мав право запросити на консультацію ургентного лікаря і разом оглянути породіллю, зробити УЗІ, розробити план пологів. Він абсолютно неправомірно помістив жінку у відділення патології вагітності, що суперечить клінічному протоколу. Її треба було госпіталізувати в друге пологове відділення на першому поверсі. А те, що її примусили підніматися пішки вгору, взагалі виходить за будь-які рамки людяності. Є в мене серйозні питання й до чергової акушерки», - розповів присутнім Антолій Рогов. За медичними висновками дитина померла від задушення пуповиною ще за 2 дні до госпіталізації породіллі.

Поки тривала розмова з людьми стало відомо, що комісія, на яку був направлений черговий лікар Юрій Шейко, визнала його помилки і рекомендувала звільнити, що й було зроблено до обіду 4 липня. Тепер діяльність лікаря має вивчати міліція.

Також начальник управління повідомив, що звернувся до в.о. начальника департаменту охорони здоров’я Київської області з пропозицією провести позачергову атестацію всіх лікарів Білоцерківського пологового будинку. Перевіряти наших лікарів буде київська комісія, до якої входять провідні науковці.

Про роботу пологового і висновки комісії, які досліджували причини смерті породіллі Ангеліни Ганіченко в травні цього року, читайте тут.

 

Прочитано 6645 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео