На ремонт приміщення під томограф МЛ№2 виділили 1, 3 млн грн

  • П'ятниця, квіт. 30 2021
  • Автор 

Саме таке рішення прийняли на сесії БМР 29 квітня 2021 року. 

Нагадаємо, у 2020 році в Київській області одночасно стартувала модернізація приймальних відділень у 12 медзакладах. Сім з них вже завершили. Зокрема, у міській лікарні №2 (Біла Церква), багатопрофільній клінічній лікарні (Бориспіль), а також в центральних районних лікарнях в Броварах, Вишгороді, Іванкові, Макарові та Миронівці.

Відповідні роботи були здійснені в рамках урядової програми Emergency, згідно з якою по всій країні облаштовують 200 відділень екстреної медичної допомоги. Цей проект є одним з напрямків національної програми «Велике будівництво». Заступник голови Офісу Президента та координатор програми "Велике будівництво" Кирило Тимошенко розповів, що приймальні відділення по всій країні модернізуються в тому числі за стандартами доступності для маломобільних груп населення. Вони матимуть не лише пандуси на вході, а й "теплі бокси" для заїзду "швидкої".

На ремонт білоцерківського приймального відділення витратили 16, 7 млн грн. За ці кошти зробили вхідну групу, утеплили зовнішні стіни, замінили вікна та двері, поклали плитку, поштукатурили та пофарбували стіни в приміщеннях, облаштували підвісні стелі, провели електротехнічні та сантехнічні роботи, встановили системи кондиціонування, вентиляції, оповіщення та пожежної сигналізації.

Але в рамках державного проєкту "Велике будівництво" не продумали розміщення комп'ютерного томографу в приймальному відділенні МЛ№2. Відтак, Біла Церква мусить з власного бюджету виділити ще 1, 3 млн грн на ремонт приміщення на 2 поверсі лікарні під розташування цього томографу. А поки що дороговартісна медична техніка (19, 92 млн грн) буде знаходитися, як сказала Інна Новогребельська, заступниця міського голови Геннадія Дикого, на відповідальному зберіганні. 

Нагадаємо, міська влада Білої Церкви так і не змогла вчасно виділити кошти на ремонт приміщення в МЛ№2 під розміщення ангіографа. Сума ремонту становила всього 8 млн грн. (для порівняння: у 2021 році на бруківку витратять близько 50 млн грн). Відтак, ідея відкрити у Білій Церкві сучасний кардіологічний центр на базі міської лкарні №2 у 2019 році так і залишилася ідеєю.

Довідка: ангіограф застосовується для діагностики та лікування патологій судин людського організму. За його допомогою лікарі можуть розпізнати зміни у судинах та провести лікування, зокрема, стентування, і врятувати людині життя. Планувалося, що кардіоцентр працюватиме в режимі 24 години на добу, без вихідних. Кожна людина, яка потрапить до нього з гострим інфарктом міокарда, тобто потребуватиме термінової медичної допомоги, матиме безкоштовне обстеження та лікування, оскільки стенти та необхідні медичні матеріали закуповують державним коштом. У 2017–2018 років Уряд виділив 300 млн грн на закупівлю 26 ангіографів для нових кардіоцентрів у різних регіонах. В бюджеті‑2019 було передбачено на це іще 150 млн грн. 

 

Прочитано 697 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео