Ситуація з лікуванням від коронавірусу в Білій Церкві наближається до критичної

  • Середа, бер. 24 2021
  • Автор 

24 березня відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої COVID-19, на якому розглянули ситуацію із наданням медичної допомоги хворим та «слабким» місцям у цьому процесі. Засідання провела перша заступниця міського голови Інна Новогребельська, вона ж є керівником робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у місті Біла Церква.

Гостро потрібен ліфт у міську лікарню №3

"Слабких" місць виявилося чимало, адже міська влада у 2020 році орієнтувалася на місцеві вибори та робила ставку на бруківку, а тому у міській лікарні №3, наприклад, ліфт кинулися встановлювати лише у 2021 році. Так само лише зараз думають, куди класти на лікування хворих у міській лікарні №1. Хоча у місті є як мінімум дві лікарні, де можна було б лікувати таких хворих: колишній протитуберкульозний диспансер, який стоїть зачиненим з 2020 року, та колишня поліклініка шинників, яку міська влада відмовилася купити на аукціоні.

На початку Інна Новогребельска зачитала статистику: з початку епідемії у місті було зафіксовано 9127 хворих на коронавірус, 7428 вилікувалося, 265 – померло. З початку 2021 року зафіксовано 3260 хворих, з яких 1863 вилікувалося, 94 померло, решта – лікуються.

Перевізники не дотримуються карантинних вимог

Також пані Новогребельська констатувала факт не виконання перевізниками карантинних вимог. Так, Київська обласна ТЕБ та НС встановила, що у Білій Церкві не дотримуються вимоги перевозити пасажирів не більше, як 50% від сидячих місць. «Абсолютно у Білій Церкві не витримується. Маршрутки у нас як їздили і стоячі, і висячі, так і їздять», - отак прямо і сказала Інна Новогребельська. Її слова варто розуміти, як визнання безсилості міської влади у питанні наведення порядку в сфері пасажирських перевезень? Як же так, вимоги перевізників виконуються (підвищення тарифу на проїзд, відкладення інвестиційних зобов’язань), а вимоги влади щодо кількості пасажирів у салоні – ні?

«Будемо розгортати лікування у неврологічного, очному та ЛОР-відділенні МЛ№1. Відсічемо кардіологічний корпус. Із завтрашнього дня розгортаємо неврологію, поступають 45 концентраторів. Там зроблений капітальний ремонт», - озвучила плани щодо місць подальшого лікування хворих на коронавірус у МЛ №1 Інна Новогребельська.

Медперсонал хворіє, гостро потрібні санітарки і медсестри

"На жаль, дуже багато хворіє медперсоналу. У МЛ№2 кожен другий тест – позитивний. Динаміка невтішна. Два-три дня почувають себе нормально, далі пневмонія і киснезалежні», - зазначила Інна Новогребельська. При цьому гостро не вистачає молодшого і сестринського персоналу. Лікарі МЛ №1, які за фахом кардіологи, хірурги, лори, стоматологи, вже приступили до лікування ковід-хворих. Інна Новогребельска закликала усіх, «хто може, хто бажає, у кого совість є, і сили» йти в лікарні лікувати хворих від коронавірусу. Гроші є на зарплати. Принаймні так запевнила заступниця мера. 

Хворі помирають у кареті "естренної" чи в приймальному відділенні

Також виступили лікарі. Так, керівник Білоцерківської станції екстреної медичної допомоги Дмитро Сурмачевський поскаржився, що лікарні не приймають хворих: «У нас МЛ№2 єдина, яка лікує соматичну патологію. Нема куди класти більше таких хворих і люди помирають вдома. У МЛ№3 від початку так була поставлена робота, що хворих хоч кудись, але клали. З МЛ№1 у нас постійні проблеми, якось вони вирішаться на добу-дві, потім знову починаються. Смерті в машині швидкої чи у приймальному відділені нікому не потрібні».

Інна Новогребельська відразу почала парирувати, мовляв останні чотири дні в ручному режимі тримають цю ситуацію, адже лікарі навіть ігнорували її розпорядження! А начальник управління охорони здоров’я Юрій Кух дав пораду «екстренці» по телефону координувати, куди везти хворого. Рік пройшло від початку епідемії, а чіткої логістики і координації до сих пір немає.

Головний лікар МЛ №2 Ніна Головенко ледве не плакала. «Ми приймаємо тільки ургентних хворих, ми вже забули, що таке планові хворі. Величезна проблема, що ми приймаємо хворих без ПЛР-аналізу. Потім ми робимо тест, на 2-3 день виявляється, що людина хвора на коронавірус, а вивезти її ми не можемо. Вчора привезли 18 інсультів, з них приблизно 6 – хворих на COVID-19. Величезна проблема з персоналом, він хворіє. Прохання до швидкої: зараз можна швидко подивитися, чи є хірургічна патологія чи ні. Якщо є позитивний текст, то такого хворого бере Сквира, Кагарлик, Ставища, а швидка вже поїхала, а ми тримаємо його в приймальному відділенні. Медики виснажені! Родичі, будьте більш терпимими, адже коли йде навала, то доводиться навіть поліцію викликати».

Лікуванням від коронавірусу хворі змушені займатися на дому

Також Ніна Головенко закликала громадян не займатися самолікуванням від коронавірусу на дому, адже вже у приймальному відділенні МЛ№2 померло два таких хворих на коронавірус. Правда, пані Головенко заперечила Марина Ляшко, завідувачка відділу організації епідемічних досліджень Білоцерківського міськрайонного відділу лабораторних досліджень. « У нас по місту сьогодні хворих 1303 випадки, 75% мають пневмонію. Сімейні лікарі не проти їх покласти в лікарні, але нема куди. Тому вони змушені їх лікувати вдома», - сказала Марина Ляшко. Також пані Ляшко внесла пропозицію заборонити терапевтам приймати хворих на ковід в поліклініці, щоб там в черзі вони не заражали інших пацієнтів, а приходити до них додому в захисному костюмі. Також заборонити медичному персоналу, який лікує хворих на ковід, обідати і взагалі всіляко пересікатися з медичним персоналом, який не лікує таких хворих. Також запропонувала зачинити на карантин і дитячі садочки. 

Психологічна допомога замість автоматизації процесу

Також з’ясувалося, що з медиками вже працюють психологи. Щоправда, ніхто не сказав, як психологи поможуть санітарці, яка змушена тягти на собі хворого на верхній поверх МЛ№3, оскільки міська влада не спромоглася ВЧАСНО подумати про встановлення ліфта у 2020 році. Також через відсутність ліфта частина пацієнтів, які не подужають спуститися на перший поверх МЛ№3, не можуть зробити рентген. Тому Інна Новогребельска рішуче розпорядилася... встановити підйомник на той час, поки буде виготовлятися ліфт: «Покидаємо угольніки по ступєнькам і буде їздити підйомник».

Загалом склалося враження, що всі відповідальні дуже відповідально «гасять пожежу», але чомусь ситуація все більше нагадує таку, що ось-ось вийде з-під контролю «пожежників» від влади…

Відео-запис наради можна подивитися ТУТ

Прочитано 883 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео