6, 2 млн грн депутати виділили на закупівлі ШВЛ та кисневих концентраторів

  • П'ятниця, бер. 19 2021
  • Автор 

19 березня на позачерговій 11 сесії Білоцерківської міської ради депутати внесли зміни до Програми щодо здійснення комплексних заходів, спрямованих на ліквідацію та запобіганню поширення на території Білоцерківської міської територіальної громади гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на 2021 рік затвердженого рішенням міської ради від 24 грудня 2020р  № 31-05-VIII.

Перед прийняттям рішення виступила перший заступник міського голови, керівник з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Інна Новогребельська. Вона зазначила, що  з початку пандемії в Білій Церкві захворіло 8543 осіб, з них 7141 - одужало, 247 хворих померло, продовжують хворіти 1024 особи. З початку 2021 року вже захворіло 2676 осіб.  А за березень 2021 року зафіксовано 1037 випадків захворювань, з них 291 особу довелося госпіталізувати, 670 осіб одужало, а 41 особа - померла. При цьому 95% пацієнтів, які потрапляють до лікарень №1 та №3, потребують кисневої підтримки.

Тому депутати вирішили зробити перерозподіл коштів в рамах існуючої програми (зняли 2, 8 млн грн із закупівлі медикаментів та 3, 5 млн грн із закупівлі індивідуальних засобів захисту та виділили ці 6, 3 млн грн на закупівлю 2 апаратів ШВЛ та 95 кисневих концентраторів для міської лікарні №1 та пологового будинку.

Депутати, зокрема Геннадій Джегур від фракції "Європейська Солідарність", висловив пропозицію не знімати гроші з закупівлі ліків та засобів індивідуального захисту, а зняти їх з фінансування викладки бруківки по місту.

Утім, мер Геннадій Дикий був невблаганний. Звісно, відмовитися від 50 млн грн, які заклали на різноманітний благоустрій по місту, міський голова не може. Адже тільки цей благоустрій і тримає його рейтинг. Тож він заявив, що якщо гроші по ковідній програмі закінчаться, а це на його думку 20 млн грн, хоча в програмі стоїть цифра 17 млн грн, то тоді вже будуть зменшувати витрати на алеї. 

Важливо ще одне. Заступниця мера Інна Новогребельська на сесії заявила, що тих ліжко-місць, які вони відкривають додатково в МЛ №1 та МЛ№3, вистачає всього на кілька днів.

Як же міська влада збирається далі лікувати хворих, якщо не буде ліжко-місць?

Чи не буде вже запізно знімати гроші з алейок при стрімкому зростанні хворих?

Чи розглядала міська влада спільно з обласною владою питання підготовки нині порожнього протитуберкульозного диспансеру до відкриття там ковідного відділення або шукає нове приміщення?

Всі ці питання - риторичні. Бо влада мовчить.

Єдине, чим влада точно опікується, так це благоустроєм. На ці цілі в бюджеті розвитку на 2021 рік закладено майже 50 млн грн. Ще 13 млн грн витратять на ремонт кабінетів для чиновників під так званий "прозорий офіс", а саме ЦНАП. Це при тому, що держава висловила готовність фінансувати з державного бюджету ремонт недобудови по вул. Театральна, 5 під ЦНАП.

 

Прочитано 444 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео