Чому на лікарні Білої Церкви і сільських ФАПів не вистачає коштів?

  • Четвер, лют. 25 2021
  • Автор 

25 лютого на 10 сесії БМР було прийнято два рішення, які стосуються фінансування білоцерківської медицини та приєднаних довколишніх сіл. Це такі дві програми: про затвердження матеріально-технічного забезпечення комунальних некомерційних підприємств Білоцерківської міської ради на 2021 рік та про затвердження фінансової підтримки центрів первинної медико-санітарної допомоги №1 та №2 (міські амбулаторії) на 2021 рік. Це питання викликало обурення навіть у депутатів коаліції!

Розповідаємо докладно про обидві програми.

Перша програма передбачає виділення 87 млн грн з міського бюджету (якщо звісно чиновники знайдуть в бюджеті такі кошти) на міську та сільську медицину. Хоча медики подавали бюджетний запит на 122 млн грн. Але ж у нас хронічно і завжди, яке б там не було щорічне зростання розміру бюджету, «немає грошей»!

Після медичної реформи, міський бюджет фінансує лише оплату комунальних платежів лікарень та ремонти приміщень і закупівлю обладнання, якщо лікарні не в змозі заробити грошей на ці цілі самостійно. Зарплату медиків оплачує держава через Національну службу здоров’я України. І варто зауважити, що зарплати білоцерківських головних лікарів уже майже виходять на європейський рівень. Як мінімум, бідувати точно не будуть.

Так ось, 87 млн грн потрібно:

На медичне обладнання та меблі у:

- лікарні №1 (6 млн грн),

- лікарні №2 (19, 7 млн грн ),

- лікарні №3 (895, 8 тис грн),

- лікарні №4 (499 тис грн),

- дитячій стоматполіклініці (3, 3 млн грн),

- легковий автомобіль для центру первинної медико-санітарної допомоги №2 (500 тис грн).

На капітальні ремонти у:

- лікарні №1 (6, 4 млн грн)

- лікарні №2 (17, 7 млн грн)

- лікарні №3 (4, 8 млн грн)

- пологовому будинку (700 тис грн)

- амбулаторіях сімейної медицини центру №1 (по вул. І. Мазепи, 65А та в селах Терезине, Дрозди, Вільна Тарасівка, Володимирівка, Гайок, Храпачі, Глушки, Сидори, Мазепинці – 3, 1 млн грн)

- амбулаторіях сімейної медицини центру №2 (амбулаторія №8 та в селах Шкарівка, Піщана, Скребиші – 1, 7 млн грн)

На реконструкцію:

- амбулаторії №2 по вул. Сквирське шосе, 256 (4, 2 млн грн)

- прибудову зовнішнього ліфта до поліклініки лікарні №1 (1, 5 млн грн)

- приміщень під ангіограф в лікарні №2 (8, 6 млн грн. саме такої суми чиновники ніяк не могли знайти раніше, тому закуплений за обласні кошти ангіограф у Білої Церкви забрали)

- приміщень під подачу кисню в лікарні №2 (6, 7 млн грн)

Отже, як бачимо суми значні. Але це лише програма! Так би мовити, окреслені потреби. Надалі депутати і чиновники повинні прописати ці кошти в бюджеті міста. Але їх, як ми вже знаємо, чомусь «не вистачає».

Адже в бюджеті на 2021 рік (не в програмі, а конкретно в бюджеті закладено) гроші на такі цілі, які б цілком могли почекати, а саме:

- реконструкція тротуару на вул. Я. Мудрого – 10 млн грн

- ремонт в недобудові по вул. Театральна, 5 під "прозорі офіси" чиновниками – 13 млн грн

-  набережна в районі від вул. Водопійна до вул. Запорізька – 3 млн грн

- алейка від вул. Фастівська до магазину АТБ на Вокзальній – 3 млн грн

- реконструкція тротуарну в районі будинків Леваневського №55-59 – 7, 67 млн грн

- реконструкція парку Шевченка – 2, 5 млн грн.

алеї 2020

До цього варто лише додати, що у 2020 році на всілякі алейки, тротуари і набережні витрачено 18, 6 млн грн.!

У програмі матеріально-технічного забезпечення не згадується ремонт ліфтів лікарень (заступниця мера оцінила потреби в 24 млн грн) і ремонт амбулаторій на 3 поверсі поліклініки при лікарні №1. На це коштів немає!

Знайшлися лише 2, 085 млн грн на підтримку сільських лікарів у 13 ФАПах та 3 сільських амбулаторіях (комуналка і зарплата). От власне і все! Більше грошей немає, але "ви тримайтеся".

Депутати Микола Дашкевич від провладної фракції "За майбутнє" запитав у доповідачки по медичним програмам Інни Новогребельської, чи планується робити реабілітаційний центр у лікарні №2 на 11 поверсі? На це чиновниця відповіла, що не знає, бо головний лікар пропозицій не подавав. Тобто без головного лікаря профільна заступниця мера самостійно ідею подати не може?

Депутат від провладної коаліційної партії "Опозиційна платформа - За життя" Олег Денисенко сказав: "Я вже скільки разів піднімав питання, що на рівні міста зробити комунальний діагностичний центр і заробляти гроші на 11 поверс і на інші. Медицина - це фінансова галузь. Якщо новий МРТ -апарат коштує 2, 5 млн грн і це дорого для нас, то я вже не знаю...Чому приватним клінікам по місту це вигідно робити, а місту - ні? Щоб люди не їздили на Київ, через те, що в нас зламався апарат...Якщо хочете, я сам його куплю". 

І, насамкінець, додамо: на засіданні виконкому, що відбулося 23 лютого, начальник управління охорони здоров'я Юрій Кух зазначив, що у зверенні  громадян є й скарги щодо незадовільної матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, чим розсердив мера Геннадія Дикого. А заступниця мера Інна Новогребельска поспішила запевнити, що у 2020 році на медицину міста витрачено 42 млн грн. То ж виникає питання: це чиновники не розуміють потреб медицини чи пацієнти та депутати навіть від провладної коаліції забагато хочуть?

Прочитано 1115 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео