У 2021 році збільшено фінансування лікарень на діагностику, хіміо- та радіотерапію онкохворих

  • П'ятниця, лют. 05 2021
  • Автор 

У Програмі медичних гарантій на 2021 рік передбачено новий пакет - для безоплатного лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями. 

Лікування пацієнтів з онкозахворюваннями - в особливому фокусі уваги Національної служби здоров’я України. Трансформація системи охорони здоров’я має поліпшити доступ українців до якісного лікування і знизити катастрофічні витрати родин.

Завдяки впровадженню у 2020 році Програми медичних гарантій, фінансування медичних закладів, що надають допомогу пацієнтам з онкологічними захворювання, підвищилося на 70%, порівняно з попереднім роком. Більшість онкологічних лікарень, що підписали договори з НСЗУ, отримали більше фінансування за Програмою медичних гарантій, ніж за субвенцією у 2019 році. Загалом на 2 мільярди гривень.

На сьогодні Національна служба здоров’я уклала договори за напрямом “онкологія” зі 118 медичними закладами. На загальну суму понад 4,27 мільярда гривень. Найбільше таких закладів - у Запорізькій та Харківській областях та у місті Київ.

Обстеження для раннього виявлення онкозахворювань є пріоритетними в програмі медичних гарантій. Це означає, що вони оплачуються закладу за підвищеним тарифом. За надання таких послуг (а це мамографія, ендоскопічні дослідження кишечника, шлунка тощо), НСЗУ виплатила медичним закладам понад 128,5 мільйона гривень. Такі послуги безоплатно отримали понад 192 тисячі пацієнтів. 

Діагностика та лікування онкологічних хвороб залишається у фокусі уваги Національної служби здоров'я і на 2021 рік. У Програмі медичних гарантій-2021 на лікування раку та ранню діагностику новоутворень, загалом, закладено понад 5 млрд грн.

У Програму медичних гарантій на 2021 рік закладено збільшення тарифів на діагностику та хіміотерапевтичне та радіологічне лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями. З 1 квітня цього року тариф на спеціальне хіміотерапевтичне лікування дорівнюватиме 25 529 грн. Тариф на спеціальне радіологічне лікування становитиме 43 389 грн, до якого буде застосовано підвищувальний коефіцієнт 1,2 за наявність в закладі спеціалізованого обладнання, зокрема, лінійного прискорювача.

У Програмі медичних гарантій на 2021 рік передбачено виокремлення окремого пакета - лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями у дорослих та дітей у амбулаторних та стаціонарних умовах. Адже в Україні щороку виявляють близько 12 тис випадків злоякісних захворювань лімфатичної та кровотворної системи. Ці хвороби потребують спеціалізованих умов для лікування, а пацієнти  тривалого та вартісного лікування. Тариф за лікування одного пацієнта з онкогематологічними захворюваннями становитиме 54 493 грн, до якого застосовуються коригувальні коефіцієнти 3,008 за лікування дітей та 0,824 за лікування дорослих. Тож серед нововведень -  підвищувальні коефіцієнти для лікування онкозахворювань у дітей. 

Рання діагностика найпоширеніших в Україні онкозахворювань залишиться пріоритетним напрямом у Програмі медичних гарантій на 2021 рік.

Нагадаємо, упродовж 2020 року в нашій державі від злоякісних новоутворень померло більше 80 000 людей.

Урядовий портал

Прочитано 343 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео