480 медичних закладів в Україні надають паліативну допомогу за кошти НСЗУ

  • П'ятниця, січ. 15 2021
  • Автор 

Найбільше закладів, що надають паліативну медичну допомогу, є у Львівській області - 41, Дніпропетровській - 33 та Харківській - 25. 

В Україні, за оцінкою Українського центру суспільних даних, паліативної допомоги потребують понад 320 тисяч пацієнтів. Також супроводу та підтримки потребують члени їхніх родин.

Паліативна медична допомога, як окремий вид медичної допомоги у нашій країні, закріплена законодавчо з 2011 року. Але до того, як Національна служба здоров'я не виділила цей вид медичної допомоги в окремий пакет у Програмі медичних гарантій, таку допомогу в Україні надавали лише кілька десятків закладів. Запровадження окремого пакету у Програмі медичних гарантій дало поштовх розвитку мережі закладів, які надають паліативну допомогу.

Ефективна паліативна допомога - це цілий комплекс медичних, психологічних та соціальних послуг, потрібних не лише пацієнту із паліативним діагнозом, а й членам його родини. У програмі медичних гарантій на поточний рік є два пакети послуг - “Мобільна паліативна медична допомога дорослим та дітям” та “Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям”.

На сьогодні 483 медичних закладів уклали договори про надання паліативної допомоги з НСЗУ.

Зокрема, 431 медичний заклад надає паліативну допомогу в стаціонарі, 203 заклади мають договори з НСЗУ на надання мобільної паліативної допомоги.

Найбільше закладів, що надають паліативну медичну допомогу, є у Львівській області - 41, Дніпропетровській - 33 та Харківській - 25.

Серед медичних закладів, законтрактованих на надання паліативної медичної допомоги, є онкологічні центри, дитячі лікарні, протитуберкульозні, інфекційні заклади охорони здоров’я, Центри з лікування ВІЛ/СНІДу, а також багатопрофільні лікарні. Серед них такі потужні заклади як - Київська міська лікарня № 8, Дніпропетровська обласна клінічна дитяча лікарня, Львівська перша міська клінічна лікарня імені князя Лева та інші.

Також договір з НСЗУ на надання паліативної допомоги підписали 12 монопрофільних закладів-хоспісів.

У 2020 році за напрямом “паліативна допомога” Національна служба здоров’я України виплатила закладам, що уклали договори на надання паліативної допомоги, понад 507 млн 985 тис. грн.

Правила, за якими пацієнт може отримати паліативну допомогу, у цьому році залишаються незмінними. У стаціонарі або вдома пацієнт отримує безоплатно: лікування симптомів захворювання, ефективне знеболення, респіраторну (дихання) та нутрітивну (медичне харчування) підтримку, психологічну допомогу, а також навчання родини та доглядачів особливостям догляду за людиною, запобіганню можливих ускладнень та дотриманню рекомендацій.

Щоб отримати паліативну допомогу безоплатно, пацієнт має звернутися до свого сімейного або лікуючого лікаря. Він випише направлення на отримання мобільної чи стаціонарної допомоги.

Урядовий портал

Прочитано 438 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео