Уряд планує підвищити зарплату медиків з 1 вересня

  • П'ятниця, лип. 03 2020
  • Автор 

За словами Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, урядовою командою було підготовлено низку рішень, які стосуються покращень у медичній сфері.

«У цьому році ми збільшимо витрати на медицину сумарно на майже 8 млрд грн. На екстрену медицину держава додатково виділяє майже 1,3 млрд грн. Ми виділяємо додаткові 2,3 млрд грн на ті заклади, які зараз критично недофінансовані. Протитуберкульозні заклади, інфекційні та реабілітаційні лікарні, психіатрія», - зазначив Денис Шмигаль.

Уряд хоче змінити і тарифи, за якими відбувається лікування. Про це Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив на позачерговому засіданні Уряду 19 червня. «Проектом акта пропонується встановити з 1 вересня доплати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я. Лікарям у розмірі 70% від посадового окладу, визначеного за 14 тарифним розрядом. Фахівцям із базовою вищою та неповною вищою медичною освітою усіх спеціальностей  у розмірі 50% мінімальної заробітної плати, а молодшим медичним сестрам у розмірі 25% зарплати», - підкреслив Максим Степанов.

Також серед актів, ухвалених на засіданні Уряду, передбачається, що тариф гострого інфаркту буде змінено із 16 001,43 грн до 30 109 грн, а тариф на гострий мозковий інсульт замість 19 332,31 грн становитиме 26 947 грн. 

У свою чергу Національна служба здоров’я України повідомила, що із загального бюджету за надання спеціалізованої медичної допомоги 53-ом закладам Київської області виплатила понад 429,7 млн грн. За надання допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього медичні заклади Київщини отримали від НСЗУ більше 55,8 млн грн. 

Загалом по Україні з початку впровадження Програми медичних гарантій НСЗУ виплатила 2117-ти медичним закладам вторинного рівня понад 16 млрд грн.

Прочитано 1166 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео