Пацієнт забезпечується харчуванням та перебуванням у лікарні безоплатно

  • Середа, трав. 13 2020
  • Автор 

При наданні медичної допомоги за програмою медичних гарантій у стаціонарних умовах пацієнт забезпечується харчуванням та перебуванням у лікарні безоплатно. Заклади не мають права встановлювати плату за те, що гарантує програма медичних гарантій у рамках кожного з пакетів.

Крім забезпечення харчуванням усіх госпіталізованих пацієнтів, в межах пріоритетної послуги медичної допомоги у складних неонатальних випадках пацієнта безоплатно забезпечують цілодобовим повним або частковим парентеральним харчуванням. Це дороговартісне харчування, за яке відтепер не потрібно платити батькам.

У пакет стаціонарної та мобільної паліативної допомоги входить оцінка нутритивного стану та надання нутритивної підтримки, яка включає ентеральне харчування через зонд, або часткове чи повне парентеральне харчування.

НСЗУ також буде платити медзакладам за лікування пацієнтів з коронавірусною інфекцією за трьома новими пакетами медичних послуг. Для пацієнтів з COVID-19 у критичному стані також передбачено безоплатне парентеральне харчування - внутрішньовенне введення поживних речовин.

Разом з тим медзаклади мають право встановлювати плату за покращене харчування як додаткову медичну послугу, яка надається виключно за бажанням пацієнта. У такому випадку у лікарні повинно бути як мінімум 2 види харчування - базове безоплатне і покращене платне.

Для того аби брати плату з пацієнтів за додаткові послуги, власник і керівник медзакладу мають затвердити їх перелік та вартість. Оплачуються послуги пацієнтом офіційно через касу медичного закладу.

Також нагадуємо, що в межах госпіталізації заклад має забезпечити медичні вироби, витратні матеріали та лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів. Ліки, які заклад отримує через централізовані закупівлі, не включені до тарифу. У 2020 році такі ліки будуть постачатися в заклади так само, як і у 2019 році.

Урядовий портал

P.S. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов пообіцяв, що підвищення зарплат медиків має сягнути 50% від того, що є зараз. Це стосується медичних працівників другої та третьої ланки. Це буде зроблено з 1 липня 2020 року за рахунок державного бюджету України. Протягом 2020 року МОЗ затвердить нові стандарти надання медичної допомоги та розрахує чіткі тарифи, які будуть об'єктивними та досягатимуть головної мети - надання якісної медичної допомоги.

Прочитано 1105 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео