Приватні медичні заклади цікавляться медичною реформою

  • Понеділок, квіт. 27 2020
  • Автор 

З 1 квітня пацієнт вільно обирає лікарню та лікаря не лише на первинці, а і для спеціалізованої допомоги. Місце реєстрації жодним чином не впливає на те, де українці лікуватимуться, проходитимуть обстеження чи отримуватимуть консультації. НСЗУ заплатить тому медичному закладу, якого обере пацієнт.

61 приватний медзаклад та 3 лікарі-ФОП підписали договір з НСЗУ на надання спеціалізованої медичної допомоги. Найбільша кількість приватних медцентрів, які мають контракт з Національною службою здоров’я, в Дніпропетровській та Донецькій областях - по 8. По 4 - в Запорізькій, Кіровоградській, Сумській областях та м. Київ.

Приватні медцентри та ФОП надаватимуть українцям такі послуги як амбулаторна (37 закладів) та стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій (3 клініки), хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарі (5 клінік), медична реабілітація дорослих та дітей від 3-х років з ураженням нервової системи (4 центри), а також й пріоритетні послуги. Мова йде про ранню діагностику онкозахворювань. Так, езофагогастродуоденоскопію пацієнти зможуть зробити безоплатно в 26 приватних медичних закладах, колоноскопію - в 23, гістероскопію - в 14, мамографію - в 12.

Пройти необхідні обстеження чи лікування безоплатно в будь-якому медичному закладі, будь-якої форми власності, який має контракт з НСЗУ, пацієнт може за електронним направленням від сімейного або лікуючого лікаря. Направлення не потрібне до гінеколога, в тому числі дитячого та підліткового віку, психіатра, в тому числі підліткового, стоматолога (безоплатно - ургентна стоматологія усім та планова - дітям), нарколога, до педіатра спеціалізованого або високоспеціалізованого рівня медичної допомоги, а також до лікаря, у якого пацієнт із хронічними захворюваннями перебуває під медичним наглядом. Також без направлення і декларації надається екстрена медична допомога.

Урядовий портал

Водночас міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що МОЗ отримує дуже тривожні сигнали під час аудиту другого етапу медичної реформи, а саме понад 1000 лікарень повідомляють про фінансовий дефіцит за квітень. Тому міністерство проводить аудит медичних закладів. Щоправда, про жодні зміни у напрямку реформи і вирішення питання з фінансуванням міністр поки що не повідомив. 

Прочитано 766 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео