Адреси, де можна провести ветсанекспертизу тваринної та рослинної продукції

  • П'ятниця, квіт. 10 2020
  • Автор 

На період тимчасового призупинення діяльності ринків Білоцерківське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує споживачів, які вирощують тварин та рослинну продукцію у власних підсобних господарствах та мають намір провести ветеринарно-санітарну експертизу для власного споживання (користування), що функціонують ДЛВСЕ Білоцерківської міської державної лікарні ветеринарної медицини за адресами:

- вул. Ярмаркова, 4, м. Біла Церква, Київська обл., 09100 на центральному агропродовольчому ринку ТОВ «Комфорт»Графік роботи: ВТ - ПТ 06:00 - 13:00, СБ - НД 06:00 - 11:00, Понеділок - вихідний;

- вул. Фрунзе, м. Узин, Білоцерківський район, Київська обл., 09161, на Узинському ринку Київської регіональної спілки споживчої коопераціїГрафік роботи: ВТ - ПТ 06:00 - 13:00, СБ - НД 06:00 - 11:00, Понеділок - вихідний.

У ДЛВСЕ створені умови для проведення бактеріологічного, радіологічного, паразитологічного, токсикологічних та інших досліджень сировини, харчової продукції тваринного і рослинного походження, якіпризначені (вироблені) для власного споживання (користування).

Управління звертає Вашу увагу, що необхідно купувати харчові продукти домашнього виготовлення, які пройшли ветеринарно-санітарну експертизу (комплекс діагностичних і спеціальних досліджень) з метою оцінки якості і безпечності сировини тваринного і рослинного походження, харчових продуктів, що призначаються для харчування людей, переробки і годівлі тварин.

У багатьох випадках стихійної торгівлі до споживання пропонуються харчові продукти не промислового, а домашнього виготовлення. Небезпека полягає в тому, що такі продукти не досліджуються в державних лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи (ДЛВСЕ) та розповсюджуються не контрольовано. Невідомо, по-перше, про стан здоров’я тварин, від яких вони отримані, по-друге, про дотримання вимог законодавства при виробництві, зберіганні та транспортуванні таких харчових продуктів.

Нагадуємо, що зоонози або антропозоонози, це – інфекційні захворювання людини, джерелом яких є інфіковані тварини (хворі або носії). До прикладу, це такі небезпечні хвороби як сальмонельоз, бруцельоз, лістеріоз, туляремія, лептоспіроз, цистицеркоз, туберкульоз, правець, сибірка, сказ, лейшманіоз, лептоспіроз, сап, орнітоз, аспергільоз, трихінельоз, мікроспорія, токсоплазмоз. Такі хвороби можуть бути передані людині безпосередньо від свійських чи диких тварин, або через харчові продукти, які від них походять. Водночас такі харчові продукти можуть містити залишки ветеринарних препаратів, бути забрудненими різними патогенними мікроорганізмами або ж фальсифікованими сторонніми речовинами, тощо.

Прочитано 787 раз
Опубліковано в Медицина
Теги

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео