Впродовж останніх років в Україні, все частіше почали реєструватись окремі випадки, а іноді і спалахи захворювань на трихінельоз, які спричинені із вживанням в їжу м'яса і сала уражених трихінелами свиней, а також  диких тварин.

Що таке трихінельоз?

Трихінельоз - це захворювання, яке передається через м`ясо свиней, диких тварин, уражених трихінелами. Трихінели (дрібні круглі гельмінти) в кишківнику людини народжують личинок, які током крові розносяться по всьому організму, осідаючи в м'язах. Кожна личинка згортається спіралькою, покривається оболонкою і може залишатись живою роками.

Захворювання протікає тяжкими клінічними проявами, втратою працездатності. Після споживання ураженого м`яса до перших ознак (ікубаційний період) проходить від 5 до 45 днів.

Які симптоми захворювання?

Захворювання починається з підвищення температури тіла до 38-39 градусів, набряку, одутлуватості обличчя, особливо повік, сильними болями в м`язах, можливі висипання на шкірі, порушення функції серця, легенів, нервової системи.

Як диференціювати трихінельоз?

Трихінельоз слід розрізняти із  грипом, ГРВІ, черевним тифом, паратифом, харчовими токсикоінфекціями, дизентерією.

Діагностика трихінельозу!

Діагностувати трихінельоз може тільки лікар на підставі результатів клінічного обстеження, даних епіданамнезу, результатів лабораторних досліджень.

Як  запобігти зараженню на трихінельоз?

Щоб запобігти зараженню трихінельозом, слід купувати клеймоване м'ясо, перевірене ветеринарно-санітарною експертизою, продаж м`яса без довідки ветсанекспертизи забороняється. Споживати м`ясо слід добре просмаженим або провареним. Термічна обробка м`яса на протязі 2.5-3 годин кусками товщиною до 8 см повністю знезаражує м`ясо від личинок трихінел.

Не користуйтесь послугами "стихійних" ринків, не купуйте м`ясо та м`ясопродукти в місцях, не визначених для торгівлі. Це може  зашкодити Вашому здоров'ю. При прояві перших симптомів захворювання звертайтесь до дільничного або сімейного лікаря вашого лікувального закладу.

Білоцерківське міськрайонне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Київській області

Прочитано 31564 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео