Заходи профілактики захворюваності дітей на грип та ГРВІ в організованих колективах

  • Четвер, лют. 06 2020
  • Автор 

В Україні вже настав  епідемічний сезон захворюваності на грип та ГРВІ, в засобах масової інформації все більше новин про закриття на карантин навчальних закладів через масові захворювання на ГРВІ школярів. Тому зараз актуально вживати заходи щодо профілактики грипу в дошкільних і загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах (організованих дитячих колективах).

В закладі необхідноорганізувати щоденний аналіз причин відсутності дітей (уточнювати захворювання на ГРВІ) та регулярно оновлювати контактну інформацію про батьків, у тому випадку, якщо їм буде потрібно забрати хвору дитину.Також з батьками проводиться роз’яснювальна робота, рекомендується уважно слідкувати за станом здоров’я своєї дитини та при виявленні ознак захворювання негайно звертатися до лікаря. У разі виявлення у дитини ознак недуги в навчальному закладі, педагогічні працівники направляють учня до медичного працівника та повідомляють батьків.

Діти й персонал, з ознаками грипоподібного захворювання, на момент приходу до школи або ті, що захворіли упродовж дня, повинні бути негайно ізольовані від інших учнів і персоналу в приміщення для тимчасового розміщення хворих, а потім відправлені додому.

Тому необхідно виділити приміщення (ізолятор) для тимчасового розміщення захворілих протягом дня дітей (залежно від стану дитини) до приходу батьків або госпіталізації.

Допуск дітей після перенесеного захворювання у дошкільний і загальноосвітній навчальний заклад дозволяється тільки при наявності довідки лікаря педіатра а також рекомендацій з індивідуального режиму дитини.

В навчальному закладі необхідно організувати проведення цільових інструктажів з безпеки життєдіяльності тазабезпечити нагляд за дітьми під час миття рук, визначити відповідальних осіб. Дітям і персоналу необхідно частіше мити руки з милом, особливо після кашлю або чхання, тому що віруси можуть поширюватися через забруднені руки або контаміновані (забруднені) вірусами предмети.

Дуже важливо навчити дітей дотримуватись «респіраторного етикету»: при кашлі та чханні прикривати ніс і рот одноразовою серветкою й викидати її в урну після використання, а також мити руки.

Забезпечити проведення щоденного вологого прибирання, звернувши особливу увагу на всі поверхні й предмети, які мали найбільш часті контакти з руками (наприклад, клавіатура або парта), місця скупчення пилу (підвіконня, радіатори). Прибирання приміщень проводять при відкритих вікнах або фрамугах.

Якщо рівень захворюваності грипом продовжує зростати, необхідно ввести щоденний медичний огляд дітей і персоналу з вимірюванням температури тіла й оглядом носоглотки. Протягом дня необхідно виявляти й ізолювати дітей і працівників з ознаками захворювання.

При підвищеному рівні захворюваності грипом для більшої роз'єднаності дітей рекомендується:

- скасувати кабінетну систему навчання, при цьому учні залишаються в одній класній кімнаті;

- скасувати уроки, під час яких учні з декількох класів повинні перебувати разом;

-обмежити проведення масових заходів у закладах освіти, у разі оголошення карантину – заборонити їх проведення;

- скасувати заходи, під час яких учні з декількох класів або шкіл перебувають разом у тісному контакті;

- провітрювати групи, класні кімнати при відсутності дітей і закінчувати провітрювання за 30 хвилин до приходу дітей.

У разі відсутності з приводу захворювання на грип та ГРВІ в окремому класі більше половини дітей або в цілому по закладу більше як 20 % від кількості дітей за списком, керівник негайно інформує управління (відділ) освіти, та вирішується питання щодо призупинення навчального процесу у навчальному закладі або окремому класі.

Також не менш важливим є вжиття заходів щодо забезпечення виконання освітньої програми, у тому числі з використанням технологій дистанційного навчання.

Нагадуємо, що найефективнішим методом профілактики грипу та попередження важких ускладнень цієї хвороби є вакцинація.Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною та ефективною.Здоров’я дітей та підтримка колективного імунітету – це відповідальність кожного.

Пам’ятаймо, що будь-яку лікування коштує дорого, а здоров’я наших дітей – безцінне, бережімо його.

Білоцерківське міськрайонне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Київській області

ЗАХВОРЮВАНІСТЬ НА ГРИП ТА ГРВІ В УКРАЇНІ

Тиждень 5/2020 (27.01–02.02.2020)

  • Протягом звітного тижня на ГРВІ захворіла 260 871 людина, із них 67,8% — діти віком до 17 років.
  • Інтенсивний показник захворюваності склав 682,2 на 100 000 населення, що на 43,1% більше епідемічного порога по Україні.
  • У країні зафіксовано широке географічне розповсюдження грипу.
  • За результатами лабораторного дослідження методом ПЛР у 30 із 95 зразків матеріалів визначено віруси грипу: 18 — типу А(Н1)pdm09, 12 — типу А не субтипований.
  • За тиждень зареєстровано два летальні випадки внаслідок грипу, що підтверджено методом ПЛР (із початку епідемічного сезону — 15); жоден померлий не був щеплений проти грипу.
  • Упродовж звітного тижня проти грипу вакциновано 1 951 людину, а з початку епідемічного сезону щеплення зробили 235 404 особи.

Дані Центру громадського здоров'я МОЗ України

Прочитано 863 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео