Що буде з невідкладною допомогою у Білій Церкві?

  • П'ятниця, січ. 31 2020
  • Автор 

31 січня відбулася пресконференція лікарів МЛ №2, ЦПМД №1 та ЦПМД №2 м. Біла Церква, на якій вони прояснили, де тепер надаватиметься невідкладна медична допомога.

«Якась така обстановка напружилась по реформі невідкладної допомоги, пішли чутки, що вона зовсім скорочується. Я хочу це заперечити. Вона не скорочується, а підпорядковується на той рівень, де вона повинна буде надаватися. Зараз вона знаходиться на рівні МЛ№2. Національна служба здоров’я немає такого виду допомоги, як невідкладна допомога, тому ми не можемо надалі її надавати. З 1 квітня 2020 року ми заключаємо угоду з Національною службою здоров’я для надання спеціалізованої медичної допомоги. А невідкладна медична допомог, згідно рішення сесії БМР від 23 січня 2020 року, підпорядковується Центрам первинної медико-санітарної допомоги №1 та №2», - сказав головний лікар МЛ№2 Григорій Яценко.

Базуватися автомобілі невідкладної допомоги продовжать на базі МЛ№2, але платитимуть за це оренду плату. А надавати послуги мешканцям міста будуть як за викликом 103 по приїзду, так і на місці в амбулаторіях, коли пацієнт прийде сам на прийом до чергового лікаря. Працювати мають не лише у робочі дні, а й у вихідні та святкові.

«В усіх амбулаторіях є маніпуляційні кабінети, які надають невідкладну медичну допомогу уже зараз. Але, враховуючи, що тепер амбулаторії будуть підсилені бригадами невідкладної медичної допомоги, ми забезпечимо краще надання допомоги. У нас є сайт, на ньому є інформація, де розписано, в яких амбулаторіях працюють чергові кабінети. Зараз вони працюють по суботам. А з квітня 2020 року будуть працювати також у святкові та вихідні дні», - додала Галина Музиченко, головний лікар ЦПМД №2 м. Біла Церква.

Було б, звісно, непогано, якби цю інформацію донесли до працівників невідкладної допомоги вчасно. А не просто поставили перед фактом, що 48 осіб буде скорочено. Можливо, тоді б не було «якоїсь такої обстановки» і не залучалися до вирішення проблеми і журналісти, і народний депутат Микола Бабенко.

Також невідомо, про який сайт говорить головний лікар Галина Музиченко. Хоча можна було б опублікувати веб-сайти ЦПМД №1 та ЦПМД №2 на сайті Білоцерківської міської ради з графіками роботи чергових кабінетів невідкладної медичної допомоги в амбулаторіях. Мабуть, це буде після того, як знову почнеться «якась така обстановка»…

Прочитано 4755 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео