У червні зафіксовано 20 випадків укусів людей безпритульними тваринами

  • П'ятниця, лип. 05 2019
  • Автор 

У червні 2019 році у м. Біла Церква зареєстровано 36 випадків, не пов’язаних між собою, захворювань на гастроентероколіти, з них дітей - 18 (50%). Серед дітей найбільше випадків було у віковій категорії від 1 до 4 років – 8 (44,4%). Зареєстровано 1 випадок сальмонельозу у дитини віком до 4-х років, фактором передачі послужили домашні яйця.

Інфекційні захворювання

Серед основних причин захворювань на гастроентероколіти були молоко та молокопродукти - 25%, м’ясні вироби –17%, кулінарні вироби - 22%. У більшості випадків в осередках захворювань порушувались правила приготування та зберігання продуктів.

Зареєстровано 3 випадки туберкульозу органів дихання, всі серед дорослих; 8 випадків захворювання на кір осіб різного віку, з них дітей – 3 ( 37,5%); 3 випадки бореліозу (хвороба Лайма), з них 1 дитина (33, 3%); 6 випадків мононуклеозу серед дітей різного віку; 45 випадків вітряної віспи, з них діти – 42 (93,3%); 2 випадки скарлатини серед дітей. В осередках інфекційних захворювань проведені необхідні протиепідемічні та профілактичні заходи.  

На гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) у червні захворіло 1982 особи, з них дітей – 1476 ( 74,5%).

Покуси тварин

За червень зареєстровано 71 звернення з приводу укусів тваринами, з них дітей – 14. Укусів невідомими тваринами – 20, з них 3 дітей. Всім  покусаним невідомими тваринами призначені антирабічні щеплення.

Якість питної води

Білоцерківським міськрайонним відділом лабораторних досліджень проводились моніторингові дослідження якості питної води з комунального водопроводу та децентралізованих джерел водопостачання (колодязів), води р.Рось на санітарно-хімічні, мікробіологічні показники, атмосферного повітря на забрудненість оксидом вуглецю, діоксидом азоту, завислими речовинами (пилом), вуглеводнями.

За результатами досліджень вода комунального водопроводу не відповідала вимогам Державних санітарних норм і правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10) у водорозбірній колонці по вул.Гетьманська, 27 по забарвленості, каламутності, вмісту заліза загального та залишкового алюмінію.

Вода з громадських колодязів не відповідала вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10:

  • по вул. Турчанінова,16 по мікробному забрудненню ( виявлені загальні колі-форми при нормі не повинно бути), перевищення вмісту нітратів у 1,37 рази, по загальній жорсткості в 1,13рази;
  • вул. В.Стуса, 34 по мікробному забрудненню ( виявлені загальні колі-форми при нормі не повинно бути), перевищення по загальній жорсткості в 1,34рази;
  • вул. Мельника, 32-а по мікробному забрудненню ( виявлені загальні колі-форми при нормі не повинно бути).

У воді з колодязів за місцем проживання дітей віком до 3-х років виявлено перевищення вмісту нітратів:

  • 1 провул.Водопійний, 3 в 1,6 рази (79,99мг/дм3 при допустимій нормі 50мг/дм3);
  • вул.Раскової, 13/2   в 1,26 рази (62,8мг/дм3 при допустимій нормі 50мг/дм3).

Власники колодязів попереджені, що вживати воду з високим вмістом нітратів для пиття та приготування їжі дітям віком до 3-х років небезпечно через можливість розвитку у них водно-нітратної метгемоглобінемії.

Вода у джерелах "Олександрії" та р. Рось

Проведені дослідження води на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники з джерел дендропарку «Олександрія» - біля Китайського місточка зліва за течією та Малий Лев. За результатами досліджень вода по всіх показниках відповідала вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Вода р. Рось в районі центрального міського пляжу НЕ відповідає нормативним вимогам по мікробному забрудненню – вміст лактозопозитивних кишкових паличок ( індекс ЛКП) перевищує допустиму норму в 24 рази - 120тис. при допустимій до 5000 та вмісту ентерококів – 6200 при допустимій не більше 500. За критеріями мікробіологічної оцінки вода відноситься до категорії дуже брудна, тому купатися в такій воді забороняється.

У літній період вода відкритих водойм досліджується також на наявність патогенної мікрофлори, зокрема, збудника холери. У досліджених у червні пробах води з р.Рось в місці водозабору, в місцях купання в районі Палієвої гори, на Вокзальній та Центрального міського пляжу збудника холери не виявлено.

Якість повітря та радіаційний фон

В атмосферному повітрі перевищення гранично допустимої концентрації забруднюючих речовин (азоту діоксиду, вуглецю оксиду, завислих речовин, вуглеводнів) на території житлової забудови в зоні впливу автотранспорту не виявлено.

Радіаційний фон в м. Біла Церква не перевищує допустимих рівнів і становить в середньому 18- 20 мкр/год.

                                                   Білоцерківський міськрайонний відділ

                                                    лабораторних досліджень

                                                   ДУ «Київський ОЛЦ МОЗ України»

Прочитано 578 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео